Ik longeer mijn shetlandmerrie nu ongeveer 2 en halve week. We bouwen het steeds iets meer op, na mijn idee is de basis vrij goed: ze begrijpt stap en drafcommando's en stilstaan op commando zit er ook al lekker in. Alleen heb ik 1 heel irritant probleem: (maakt niet uit of ze nou in stap of draf loopt) ze gaat in 1 keer stilstaan, kijkt me dan heel vrolijk aan en komt even naar me toe gewaggelt (niet schooiend)
Ik krijg haar dan met geen mogelijkheid weer 'op de cirkel', tenzij ik zelf een rondje meeloop, zo onopvallend mogelijk weer op me plaats ga staan en haar een klein tikje geef.
Ik weet niet meer of ik haar nu moet straffen of me er niets van aan moet trekken, aangezien het toch wel goed bedoelt lijkt omdat ze heel vrolijk is; oortjes naar voren, komt actief mijn kant op en zo'n blije aanblik in haar oogjes.
Vind het dan ook zo banketstaaf om haar te straffen (eerlijk zeggen als ik dit verkeerd zie!)
Iemand een verklaring waarom ze dit doet? Of wat ik eraan kan doen, want het is toch vrij vervelend en het hindert nogal.