http://www.buitenzinnig.nl/DaviWB/Pagina20.html
echt een leuk idee om eenvoudig je eigen bitloze hoofdstel samen te stellen. Heb je ook nog keuze uit verschillen frontriemen.

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Lenneke_ schreef:Doe de neusriem alleen wel iets hoger dan op de foto bij de witte pony
Lenneke_ schreef:Niet als neusriem bij een bit, maar wel als neusriem om mee te sturen.
Zie je het uiteinde van het neusbeen? Als daar de neusriem op zit en je trekt er hard aan (in een panieksituatie bijvoorbeeld) breek je het zo af
Morrie schreef:alleen erg jammer van die oogkleppen bij die pony die aangespannen loopt, je pony blind maken vind ik net zo erg als een bit in z'n mond doen
Vlinder32 schreef:Morrie schreef:alleen erg jammer van die oogkleppen bij die pony die aangespannen loopt, je pony blind maken vind ik net zo erg als een bit in z'n mond doen
ik heb mij hier nog niet zo in verdiept in de nadelen van oogkleppen, maar kan mij voorstellen dat het voor het paard absoluut niet leuk is omdat het het zicht beperkt. Het verschil is wel dat bit pijn kan veroorzaken en oogkleppen niet. toch ?
ippolata schreef:een bit kan pijn veroorzaken maar met de juiste ruiter niet!!! en met sommige paarden zal het misschien beter zijn om zonder bit te rijden en met sommige paarden beter om met bit te rijden, maar een bit leid per definitie dus niet naar pijn! en oogkleppen kunnen handig zijn als je daarmee je paard wat meer rust geeft, fijner voor je paard en voorkomt frustratie!
Morrie schreef:*checkt even war dit topic staat*
dit is toch het naturals forum dacht ik..... dus ik mag hier zeggen dat ik zowel niet voor een bit als voor oogkleppen ben
Bertuss schreef:Edit: Dit geldt trouwens voor elk bitloos hoofdstel. Elke bitloze optoming kan zeer streng inwerken als je er verkeerd mee om gaat.
Bertuss schreef:Ik ben nog steeds van mening dat de 'scherpte' helemaal aan jezelf ligt.