LindsyImmie schreef:Even een opmerking van mij... haha...
Je zegt dat je veel met hem speelt in de piste, met name achterwaarts, wegwijken en keren als jij zijn weg blokkeert...
kan het niet zo zijn dat als je hem uit de wei haalt, je onbewust de signalen geeft die je ook geeft bij deze oefeningen?
het viel me gewoon op, weet niet of je dat doet... maar ik zou eens opletten als je hem uit de wei haalt hoe je je dan gedraagt en hoe je beweegt, misschien geef je hem per ongeluk de signalen om achteruit te gaan en gehoorzaamt hij eigenlijk alleen maar..
het is maar een idee... soms worden dingen zoals dit door kleine misverstanden veroorzaakt : ) haha...
verder veel succes, hij is nog jong en probeert je lekker uit, de aanhouder wint!
Nee dat niet! Dat gaat wel goed
Met name ook met een buitenrit onder het zadel gaat hij wel achterwaarts als hem iets niet aanstaat. Hij is ingereden een aantal jaren terug, en steigerde nog al. Dus kreeg hij een tik om de oren of moest achterwaarts. Met een buitenrit doet hij dit vaker, wat voor een hulp ik ook geef, hij blijft achterwaarts gaan. De sloot in. Aan de hand doet hij dit niet. Hoe kan ik dat verklaren? Op momenten van angst, schakelt hij over naar die gebeurtenis van ik mag niet steigeren dus ik ga achterwaarts?
Soms weet ik niet zo goed of ik het nu over natural horsemanship heb of vrijheidsdressuur. En dat achterwaarts lopen in de ring laat ik hem niet zoveel doen. Heb dat gisteren een keer gedaan, maar ik doe dat niet teveel, dat zal wel averechts werken.