Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Citaat:- je shet is gewoon slim. Hij komt zo mooi onder het werk uit. Man lief aankijken en andere pony kopen (of een pony erbij)
Citaat:Maar ik denk dat je jou pony hier echt doorheen moet rijden, je moet met je laten sollen. Loopt hij ook niet gewoon mee als je er even naast loopt?
Citaat:of een pony erbij
Citaat:Ongeveer het zelfde probleem hier met Roger als ik met hem aan de lange teugel een wandeling maak.
Citaat:Liesbet: Zijn er geen andere pony's in de buurt waar je evt samen mee kan weg gaan. Dan hoef je niet meteen een tweede pony aan te schaffen.
Citaat:we hebben toen vanalles geprobeerd
liesbet schreef:Update,
Vandaag een uur gereden in stap, en hij ging vlot vooruit...
ik hoop dat ik hem er in stap krijg doorgereden...
IvysToeter schreef:Mijn probleem is juist dat mijn shet niet wil halthouden...
laura2span schreef:ivys, probeer als je helemaal klaarstaat om weg te rijden eerst je pony 5 min stil te laten staan. je gaat dus gewoon op de bok zitten, helemaal klaar om weg te gaan en laat hem maar wachten. de eerste keren zal wel ruzie zijn maar jij blijft net zo lang wachten tot hij stil staat. blijf zelf vooral rustig. zo begin je rustig aan je rit en leert hij wachten.
ama schreef:Eigenlijk heb je een hele goede shet. Het beestje heeft het thuis dermate naar zijn zin dat hij niet weg wil!!
Mijn advies is het volgende: ga tijdens je buitenrit iets leuks met hem doen bv halverwege hem even laten rusten, wat gras knabbelen, wat lekkers geven en vooral veel aandacht zodat hij leert dat buitenrijden fun is en niet alleen werken.
liesbet schreef:Ik had aan mijn man voorgesteld een wei te huren enkele km hiervandaan, dan zou hij vlot naar daar kunnen lopen.... dan wat rusten (en eten) en dan vlot terug...
laura2span schreef:misschien kun je een les nemen van een ervaren menner, hij/zij weet je er vast door heen te helpen.