[AR] [LL] hoe de teugels?

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Reem

Berichten: 3931
Geregistreerd: 29-09-01
Woonplaats: Amsterdam

[LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-05 18:20

Sinds een tijdje ben ik begonnen met wat dressuren aan de lange lijnen. Ik deed het in het begin altijd met een lingeersingel, maar ben er achter gekomen dat het zonder veel fijner is.
Alleen vroeg ik me nou af, moet ik haar tussen de teugels laten lopen, dus aan elke kant een teugel, of moet ik schuin achter/naast d'r lopen en dat op de linkerhand de rechterteugel over de rug leggen (en andersom)?

lfobijn
Berichten: 234
Geregistreerd: 23-04-03
Woonplaats: Leusden

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-05 11:54

Bij het lange lijnen werk is het van belang dat je in de basishouding altijd aan de buitenkant van het paard loopt. Je loopt hierbij dan ter hoogte van het achterbeen. ( dus eigenlijk er net naast)
Hierbij de handen netjes naast elkaar en de binnenteugel komt dus over de schoft naar je hand toe.
En goede site van iemand die hier in gespecialiseerd is ( en er ook les en clinics in geeft! ) is www.doma-artistica.nl van Bas de Recht.
Hij kan je ook nog extra info geven.
Succes ermee!
( oh ja, zijn dvd is ook erg leuk en leerzaam om te bekijken!)

Reem

Berichten: 3931
Geregistreerd: 29-09-01
Woonplaats: Amsterdam

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-08-05 17:15

Ok.. de buitenkant. Dan deed ik het dus helemaal verkeerd ik liep er achter of aan de binnenkant ernaast.

Bedankt voor de site, die ga ik eens bekijken.

viola

Berichten: 2035
Geregistreerd: 24-04-04

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-05 17:38

Ik moet zeggen dat ik ook nooit anders heb gezien/gedaan dan er achter of aan de binnenkant lopen.
Hoe wil je als het paard op de hoefslag loopt aan de buitenkant lopen dan? en op een volte moet je dan wel erg hard mee lopen. Ik zie het dus nog niet echt voor me dat aan de buitenkant mee lopen.

bonnielau

Berichten: 527
Geregistreerd: 24-11-04
Woonplaats: Spanbroek

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-05 17:55

ik wou net zeggen wat viola ook zegt aan de binnenkant lopen. Heb een paar clinics van piet bakker gevolgd en wij moesten aan de binnenkant lopen, je begint naast de schouder en als je paard meer gewend is verplaats je naar achter ter hoogte van ze kont. en inderdaad ernaast, teugels hou je lekker los. ik merk dat ze zo heel goed leren op hun eigen benen te lopen en ze worden er lekker los van, en ze vinden het superleuk, de meeste paarden die ik ken dan, volgens mij denken ze haa! nu moet het baasje ook een keer lopen en zich uitsloven goed voor je eigen conditie ook

Jiviejik

Berichten: 989
Geregistreerd: 11-07-05
Woonplaats: Almere

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-08-05 08:46

Op zijn site staat deze foto
Afbeelding
Daar loopt hij toch aan de binnenkant? of ben ik heel dom

Reem

Berichten: 3931
Geregistreerd: 29-09-01
Woonplaats: Amsterdam

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-09-05 15:28

Ik vond buitenkant al onlogisch.. waarschijnlijk bedoelde ze ook binnenkant. Bedankt voor de hulp

viola

Berichten: 2035
Geregistreerd: 24-04-04

Re: [LL] hoe de teugels?

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-09-05 18:59

Ik loop trouwens iets verder naar achter als op bovenstaande foto. zodat ik makkelijk achterlangs van kant kan wissellen zonder dat ik de teugels moet verlengen of mijn buik in moet houden Maar dat moet je gewoon proberen wat het fijnste werkt voor jou en je paardje.