Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola



Cassidy schreef:Er zijn paarden die niet van poetsen en rossen houden. Hij heeft op dat moment gewoon niet naar je te happen, meteen corrigeren.


(mafkees
). Volgens mij probeert hij me dan gewoon weer even een keertje uit ofzo. Even grenzen testen


Cassidy schreef:Beter een graadje te erg, dan een graadje te soft.
! Bij mij is een ruk aan het halster genoeg, maar ik was vergeten te melden dat mijn 'stoere hengst' een spruit van 86 centimeter is
.Cassidy schreef:En die correctie zou bij mij zijn dat ik hem een trap met de wreef van mijn voet onder zijn buik zou geven. Kans is groot dat hij niet onder de indruk is van die tik op zijn hals, en dan is de correctie voor niets geweest.
Beter een graadje te erg, dan een graadje te soft.

dutselover schreef:over. Ik denk meer aan een ruk aan het halster of een keer 'laat dat!!" ofzo. Vaak is dit voldoende. En dit zijn wel grote paardjes van minimaal 1,60. Hihi![]()
. (ik mis echt zo'n nadenksmiley
) 

Stado schreef:Ja klopt eigenlijk wel. Ik zat vandaag tijdens het poetsen hieraan te denken. Op mijn werk schop ik de hengsten (en de andere paarden) ook nooit, dan is een brul en een ruk ook meer dan genoeg. (ik mis echt zo'n nadenksmiley
)


daarbij een ruin en een merrie )Cassidy schreef:Wat is het resultaat als een brul en een ruk niet genoeg blijkt te zijn? Als jij tien minuten bezig bent om de correctie in intensiteit te versterken, ben je te laat, en is het echt pure mishandeling.
. Dat is ook helemaal niet nodig. De hengsten op mijn werk worden best flink (maar wel rechtvaardig) aangepakt door mijn baas en de grooms die daar door de weeks werken. Eén keer een brul en ze weten donders goed hoe fout ze zijn! Dan gaat dat hoofd in de lucht en schieten ze naar achteren. Moet ik dan ook nog een trap gaan geven? Hij weet het dan toch? Als hij daarna weer braaf is vind ik het genoeg! Zoniet, ja, dan ben ik bij de eerstvolgende fout natuurlijk strenger!
). En zoals ik al eerder zei: doerak krijg echt wel eens een schop hoor! Het ligt echt aan het paard hoeveel straf hij nodig heeft om te begrijpen dat hij fout is. Doerak is wat dat betreft wat moeilijker. 
Cassidy schreef:Maar ik durf ook zomaar te beweren dat je baas en de grooms in al hun rechtvaardigheid weleens meer hebben moeten doen dan alleen brullen om tot de reactie te komen die je nu bij de hengsten ziet.

Volgens mij pak ik mijn paarden niet anders aan dan jij hoor. Ik geef een brul, houden ze niet op, dan een schop of tik. Ik snap het punt niet zo meer (en das niet banketstaaf bedoeld ofzo...).