Moderators: Firelight, Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight
Paardennamen schreef:Hoe is je houding ten opzichte van je paard?
Ook (en misschien wel juist) bij longeren is lichaamstaal heel belangrijk. Als jij je richt naar de voorhand van het paard, zal deze afremmen omdat ze jou anders 'tegenkomt' (ff lastig omschrijven voor mij). Doe je juist een stapje opzij en richt je je naar de achterhand, zal je meer een drijvende houding geven.
Als je afremt met je houding en een drijvende hulp geeft met je zweep, zal ze er niet veel van snappen.
Maar ik weet natuurlijk niet hoe jij longeertIs ook maar een tip om op je houding te letten.
Veel succes!
IngeT schreef:Als ze niet voorwaarts gaat op een cue (van je zweep of je lichhaamstaal) heb je haar dat zelg geleerd - je hebt haar (onbewust) geleerd om wat je doet te negeren. Werk daar dan eerst eens apart aan, zonder dat je ze vasthoudt aan de longe.
Laat de longe LOSSER in je hand - alleen al het stevig vasthouden van een longelijn kan genoeg zijn om een paard te remmen in z'n beweging.
Doe zo weinig mogelijk, maar zoveel als nodig.
IngeT schreef:Oh, overigens, het belangrijkste: 2,5 jaar is een kleuterpaard. Het is helemaal niet makkelijk om rondjes te blijven lopen, ze moet nog heel erg nadenken hoe dat gaat, het is zelfs voor grote paarden moeilijk om balans te houden op een cirkel. Help haar die balans houden door af en toe rechtuit te gaan, dus uit de cirkel een klein stukje rechtdoor zodat je pezen en spieren even ontlast. Stop, voordat ze zelf stopt. Bekijk een cirkel pas per pas, en elke pas die ze erbij doet beloon je uitgebreid. Na vier keer mag je niet verwachten dat ze eindeloze rondjes draait - zowiezo zijn vele rondjes nefast voor elk paard - mentaal en fysiek.