eilleen333 schreef:Ik heb de indruk dat het paard ook op verkeerde momenten is beloond. Of in ieder geval weet ze misschien niet precies wat ze moet doen voor het koekje. Daarom trekt ze de hele trukendoos ook open op het moment dat jij snoep hebt.
En dichterbij komen dan jij wil, om het snoep uit je zak te jatten, dat mag natuurlijk nooit. Dan gaat het al mis, omdat het paard bepaald wanneer er aan jou gefrut mag worden.
Ik klik altijd met mijn klikken op het juiste moment en daarna geef ik een koekje in de richting haar borst dus op het verkeerde moment belonen is niet het geval, zelf weet ze heel goed wat ze moet doen want als ik het vraag doet ze het direct juist.
Klokjes schreef:Welke dingen heb je aangeleerd met de clicker of waarmee ben je bezig?
Je schrijft dat je achter een hek geprobeerd hebt net als voor de borst aanbieden. Dat klinkt alsof je het een paar keer gedaan hebt en toen opgegeven hebt. Mijn paard is van zichzelf heel erg beleefd, maar de eerste paar keer heb ik zeker vanachter een draad geoefend en ik geef altijd alle voerbeloningen van mij af en voor de borst van het paard, gewoon altijd. Er is nooit voer dicht bij mij te verdienen of in mijn zakken, het levert niks op om daar te zoeken. Een enkele keer dat hij wel dichtbij komt om te zoeken vraag ik hem achteruit, dan kan hij iets doen waarmee hij iets kan verdienen.
Ik heb haar al flemen geleerd met mijn hand en het woordje lach als commando, nee schudden en als Handel het woordje shake en met mijn hand zwaaien, en voetje geven op zweepcommando en het woord voetje, achteruit gaan met commando achter en met mijn handen naast me.
En ik heb niet opgegeven ik blijf iedere keer weer naar de borst het koekje geven!