Mijn paardje is gewend om 27/7 buiten te staan, hij is 8 jaar en heeft nog nooit een box van binnen gezien. Nu vind ik dat echt het ideaal en ik zou het erg graag zo houden, maar in de praktijk is het hier minder ideaal. Hij staat vreselijk in de bagger, heeft geen droge plek (al was het alleen maar voor zijn hoeven...) en ze krijgen onbeperkt slecht kuilgras (veel te nat, snel schimmelvorming) waar hij ten eerste veel te dik van wordt en ten tweede al 2 keer (licht) hoefbevangen van is geworden (door te dik zijn icm te rijk voer).
Nu heb ik stad en land al afgezocht voor een betere plek waar ze 24/7 buiten staan, maar zonder succes... Wel kan hij terecht op een stal waar ze in de zomer 24/7 buiten staan in een kudde van 4 en 's winters gaan ze dan 's nachts op stal. Ze krijgen hier goed hooi en omdat ze het op de wei niet krijgen, is het ook minder baggerig.
Maar ik vraag me af: gaat mijn paard het trekken om opeens op stal te staan terwijl hij dat dus helemaal niet gewend is (en ook een behoorlijk 'vrije geest' is

Heeft iemand hier ervaring met een paard dat van volledig stalloos naar parttime- stal is gegaan? En hoe ging dat???