Vandaag had ik weer eens zin in vrijheids dressuur.
Ik legde een bezem op de grond (een balk kon ik niet pakken omdat de deur op slot zat -.-) en een zweep een halstertouw en een halster en we waren er klaar voor! Teminste dat dacht ik want volgens mijn pony was ik natuurlijk het belangrijkste vergeten: BROKJES.
Dus die kon ik eerst nog gaan halen.
Ik liet mijn pony eerst aan de bezem ruiken. Ging allemaal prima. Toen liet ik haar er over heen stappen. Mijn pony vond dat niks aan dus toen dacht ik laat ik maar beginnen met het moeilijkere werk. Ik liet haar stilstaan boven de bezem. (bezem lag achter haar voorbenen)
Toen vroeg ik om een voetje dat gaf ze en toen kreeg ze een snoepje.
Toen pakte ik haar been (natuurlijk voorzichtig!) en zette ik die een stukje verder dan haar andere been. Tegelijk tikte ik met de zweep op de grond. Dat moet het commando worden.
Toen deed ik het andere been naast dat ene beentje. Dit deed ze niet gelijk. Straffen deed ik door euh uh te zeggen met een serieuse toon. Onder t brokjes geven zeg ik altijd blij braaffff meisjeee! Dat vind ze echt geweldig. 1 keer lette ze niet op mij en sloeg ik met de zweep op de grond. Toen keek ze verbaasd op waardoor ze op mij lette.
En op een gegeven moment naar wat beentje daar en dan dat beentje daar. En belonen en tikken op de grond enzo. Stond ze in de spagaat hoe ik wou
Toen moest ik helaas stoppen. Maar volgende keer gaan we gewoon weer verder! Cindy vind het ook super leuk om te doen en ze leert snel. Laatst leerde ik haar een kusje binnen 10 minuten waarbij ze helemaal over je wang likt!Wat is jullie commando voor de spagaat? En hoe hebben jullie het aangeleerd?
Groetjes,
Marija en Cindy