Ik ben even benieuwd hoe dat mooie streepje gemaakt wordt die je ziet op de meeste wagens. Ik heb een prachtige concourswagen gekocht maar daar loopt een rood streepje over heen en laat ik nou een hekel hebben aan rood
the_titan
Berichten: 203
Geregistreerd: 05-07-10
Geplaatst: 28-07-13 14:43
mooi afplakken met tape en mooi opvullen.
happytime
Berichten: 1376
Geregistreerd: 23-11-06
Woonplaats: haarlemmermeer
Geplaatst: 28-07-13 15:35
die van mij heeft wit tape,was wel erg onhandig met opnieuw een verfbeurt geven,maar kon het zwart er met een doekje van het tape halen
Op paard&koets stond ooit een stand met een man die stiften verkocht waar je die bies mee kan maken.
Shenavallie
Berichten: 13378
Geregistreerd: 12-08-06
Woonplaats: Waar ik dacht dat het nog groen en rustig is
Geplaatst: 28-07-13 19:09
Zo'n streepje heet pin-striping en wordt op - als je het origineel wil doen - met een speciale kwast aangebracht. Niet iedereen is daar handig mee (vereist een bepaalde techniek) en daarom zullen veel mensen overstappen op tape.
Grainey
Berichten: 2161
Geregistreerd: 27-08-05
Woonplaats: Zevenhuizen, Groningen
Geplaatst: 28-07-13 19:22
Wij hadden dit probleem ook, we hebben dus al heel wat afgezocht naar de gemakkelijkste methode. Het hoort eigenlijk met een penseel met hele lange haren, een zogenaamde sleper, maar dat valt nog niet mee voor een amateur . Op paard en koets stond altijd een man met een soort wieltje die je kon vullen met verf, dit jaar stond hij er echter niet. We hebben in het verleden de tape gebruikt, maar dat bleef toch niet mooi. Nu hebben we verfstiften ontdekt, zijn er in een heleboel kleuren (soms ook nog in verschillende diktes) en zijn kleurecht. We hebben het gewoon bij een liniaal langs getrokken, maar kan ook langs een lange lat, ging heel gemakkelijk. De stiften die wij hebben zijn van Darwi en er zit acrylverf in.
Je kunt bij autozaken (waar ze materialen verkopen om de auto op pimpen) een striping-tape kopen. Heel makkelijk en het ziet er uit alsof het geschilderd is.
Voor een mooi recht streepje gebruik ik altijd Gap tape (koop ik op E-bay) Is verkrijgbaar in verschillende breedtes en donders makkelijk te gebruiken.
Ik heb het ook eens geprobeerd met een pinstripe kwast, maar dat is echt verschrikkelijk moeilijk!!! Je verf moet bijna waterdun zijn en je moet het kwastje op een bepaalde manier vasthouden idd, leuk als je te beschilderen object plat kan liggen... maar niet als je rechtstandig in een rare hoek moet schilderen
Dat apparaat met het wieltje heb ik ook gezien en geprobeerd op een airbrush beurs in het autotron, werkt vrij goed maar kost behoorlijk wat. Vind voor afentoe dat ene streepje het een beetje over the top. Maar als je echt als hobby streepjes gaat zetten, is het verrekte handig.
Ik heb geen stabiele hand dus kwast lijkt me niet een goed idee Ik ga eens bij een autowinkel kijken enop Ebay. Toch zou je denken dat het niet zo moelijk is, bijna alle wagens die je ziet hebben zo'n streepje.
Op dit moment staat op marktplaats bij rijtuigen en koetsen een biezentrekker te koop!
LS_fotos
Berichten: 1640
Geregistreerd: 24-04-12
Geplaatst: 29-07-13 12:47
Ik kan er wel een streepje op maken... Zet ik me sleutel erin en trek hem rond.
Nouvel
Berichten: 29123
Geregistreerd: 12-08-01
Woonplaats: Bollenstreek
Geplaatst: 29-07-13 12:57
Napie schreef:
Op dit moment staat op marktplaats bij rijtuigen en koetsen een biezentrekker te koop!
ik wilde net zeggen, dat wordt met een biezentrekker gedaan...
jorika1986
Berichten: 5217
Geregistreerd: 10-10-11
Woonplaats: Rotterdam
Geplaatst: 29-07-13 13:00
Ik heb mijn pinstripe kwast toen bij Harrold's in Rotterdam gekocht, mocht ik ze ook proberen voor de aankoop. Om te kijken welk formaat het lekkers in mijn hand lag.
Onderaan staat een budget biezentrekker voor 33,15 euro
lobkew
Berichten: 608
Geregistreerd: 09-07-13
Woonplaats: Achterhoek
Geplaatst: 05-08-13 12:30
Afplakken?
melody93
Berichten: 892
Geregistreerd: 28-07-08
Woonplaats: Lelystad
Geplaatst: 05-11-13 13:35
Ik ga bij mijn kar ook een streepje maken, met striping (tape). 6 euro voor een rolletje bij stickersandstripings.com. Ben benieuwd of het werkt. Na het inbouwen van het hout ga ik het streepje erop zetten