Dit is het eerste topic van Linnetta en mij in dit gedeelte van het forum. Linnetta is een 10 jarige welshmerrie uit Horsegat Linnet en is mede mogelijk gemaakt door Den Bramel's Rio

We zijn nu sinds een jaar zo nu en dan bezig met vrijheidsdressuur, de laatste maand vaker aangezien ze nu zelf aanbied dat ze veel wilt leren. Daarmee komen we ook gelijk bij de reden dat ze nu al kan steigeren, ze steigert namelijk wel eens tijdens het spelen met Lissy (de shet die je ook voorbij ziet komen). Toen heb ik een commando erop gezet en ze deed het, ze misbruikt het niet maar zodra ze het ook maar ooit gaat misbruiken dan ga ik het ook niet meer doen.
De jambette, het kusje, het flemen en volgen heb ik uiteraard wel gedaan vandaag maar me moeder vond het toen nog te koud om te filmen.
Ik ben ervan bewust dat het steigeren nog veel gecontroleerder moet, ze kan het steigeren vanaf de grond echter pas sinds vrijdag. Daarom plaats ik dit topic ook, om tips. Ook wil ik binnenkort als de grond weer beter is de buiging weer aanleren/uitbreiden.
Ik sta dus open voor commentaar maar niet dat iedereen herhaalt wat 1 iemand al zei. En ook dat je niet alleen zegt wat beter moet maar ook hoe het beter kan.
Groetjes Fenne
Edit: Dit voorjaar gaan Linnetta en ik een les krijgen van HALP ( Nienke v/d Werf en Cahtleen Leerkotte). Ik ga dan dus ook vragen hoe ik de dingen verbeteren kan en/of kan uitbreiden.