Hallo allemaal, een vriendin van mij heeft sinds een tijdje een nieuw paard gekocht, het is een echte lieverd en doet niets kwaad. Alleen, wanneer ze hem wil longeren, kijkt hij telkens naar buiten, een beetje trekken aan de longe heeft geen zin. Jullie misschien tips? Groetjes
Ik zou er nog geen bijzet aan doen zolang de balans nog niet goed is, dan breng je het paard juist meer uit balans. Begin gewoon rustig aan om met een hoofdstel te longeren en begin pas met bijzet als ze stabiel genoeg is.
Dat is de natuurlijk houding van het paard. Het paard gooit in de bochten zijn lijf/gewicht volledig op de binnenschouder en heeft het hoofd nodig om in balans te blijven. Het hoofd "kijkt" dus logischerwijs naar buiten omdat het paard anders om zou vallen. Op moment dat je het hoofd aan de longe naar binnen trekt, vergroot je dus het val-effect en zal het paard alleen maar harder gaan lopen om te kunnen blijven staan. Het is dus belangrijk om je paard te gaan rechtrichten zodat het zijn balans leert vinden en zijn lijf rijtypisch gaat leren dragen.
Ik denk dat dit paard scheef is. Bijna elk paard is scheef, dan wel links, dan wel rechts. Ik zou hem idd recht gaan richten. ik zou niet gefrustreerd raken en aan de longe gaan zitten trekken terwijl hij naar buiten kijkt. Het paard kan er namelijk niks aan doen. Succes!
Met dubbele lijnen kan je dit beter corrigeren, maar dat moet je wel eerst oefenen op een paard dat dat al kent, want het wel iets dat je zelf ook moet leren.