Ik zit met een probleempje. Ben sinds kort met mijn verzorg Fjordje bezig met VD. Ze doet alles heel goed, behalve 1 ding: achteruit lopen. Ze wil het liefste een stapje naar voren doen en me gewoon omver lopen. Omdat ze ook voor de kar is gereden (ja ja , echt boeren paard) kent ze het commando 'Hop' wel een beetje, maar dit wil niet helemaal werken.
Heb het geprobeerd door mn hand op haar neus te leggen en druk te zetten. Andere manier is mn leadrope vastpakken vlak bij het touwhalster en dan daar zo naar achteren trekken/duwen (net hoe je t wil bekijken:P ) Of een zweepje of mijn hand tegen haar borst en duwen. Maarja, jullie kennen het vast wel. Die paar honderd kilo is nogal moeilijk aan de kant te duwen (A)
tikjes op de borst en jezelf groot maken terwijl je er voor staat en duidelijk 'TERUG' of 'BACK' zeggen. meestal werkt het wel als je jezelf gewoon groot maakt en heel zeker over komt
Mijn paard deed dit in het begin ook niet, liep inderdaad ook liever over je heen Inmiddels kan hij het heel goed! Je moet wel even opletten hoe de verhouding tussen jullie is, een paard dat achteruit loopt en dus voor je wijkt, is onderdanig naar jou toe. Misschien is ze nog te dominant? Of misschien snapt ze totaal niet wat je bedoeld? Ik begon met lichte druk op de borst geven en dat telkens wat harder doen als ik geen reactie kreeg. Ik heb ook wel eens met vol gewicht tegen hem aan lopen duwen omdat hij gewoon terug MOEST. Zodra hij ook maar 1 stapje naar achteren deed gelijk de druk weghalen en belonen. Dus gewoon telkens de druk opvoeren totdat ze reageren en dan gelijk de druk wegnemen. Inmiddels kan mijn paard het ook als ik lichte druk geef en 'terug' zeg. Je moet heel consequent zijn, als ze echt niet luistert, dan maar gewoon met volle kracht duwen want je mag niet opgeven! Succes