paard gaat de baas spelen bij longeren wat doen ..

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
KadySurkana
Berichten: 127
Geregistreerd: 18-11-11
Woonplaats: putten:)

paard gaat de baas spelen bij longeren wat doen ..

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-01-12 18:26

mijn tante heeft een fries en hij gaat heel groot voor dr staan als ze hem wil gaan rijden of longeren bij dr thuis in het weiland..
hij is TE zeker in zichzelf als hij thuis is dus ze durft hem gewoon niet thuis op te zadelen of te longeren..
we kunnen niet steeds naar een andere bak gaan om dan te oefenen want daar is niet veel tijd voor!
dus heeft iemand dat ook een keer meegemaakt of weet je wat te doen wil je dan wat achterlaten..
als ze in het weiland gaan mennen is er niks aan de hand..

Kitsolu

Berichten: 2631
Geregistreerd: 03-08-07

Re: paard gaat de baas spelen bij longeren wat doen ..

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-12 10:12

Het zit precies zoals je het zegt. Hij is de baas.

Dat moet je doorbreken, je moet vriendjes zijn, natuurlijk, maar daarnaast moet je ook de leider zijn en dat kan veel gecompliceerder zijn dan het lijkt als je niet goed weet waar je mee bezig bent.
Ik zou zeggen, ga op les of haal er iemand bij die er meer verstand van heeft.

s6801881

Berichten: 7687
Geregistreerd: 26-09-07
Woonplaats: Groningen

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-12 10:49

Goede begeleiding zoeken! Dit kan heel snel heel gevaarlijk worden. Je bent erg jong. Meestal zijn jonge mensen niet consequent en duidelijk genoeg om een dier leiding te geven. Je moet tijdens het longeren niet alleen lief willen zijn voor een paard, maar je ook als assertieve leider opstellen. En dat betekend niet dat je je paard moet gaan "straffen" als hij zich dominant opstelt, want de kans is groot dat dat slechts een reactie is op jouw lichaamstaal. Door hem op dat moment te straffen kan je psychisch erg veel schade aanrichten. Kortom: zoek goede begeleiding! Via bokt je vraag stellen is stap 1, maar wij kunnen niet ingrijpen en instrueren op het moment dat het mis gaat.

Captain

Berichten: 22837
Geregistreerd: 15-10-08

Re: paard gaat de baas spelen bij longeren wat doen ..

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-12 13:10

Het gaat niet om de TS maar om haar tante. :)

s6801881

Berichten: 7687
Geregistreerd: 26-09-07
Woonplaats: Groningen

Re: paard gaat de baas spelen bij longeren wat doen ..

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-12 15:04

Aangezien de TS post denk ik dat zij met het antwoord wil komen en het probleem wil oplossen, en dat is IMO niet aan te raden. Daarnaast is ook voor een volwassene die dit laat gebeuren het een verstandig advies goede begeleiding te zoeken, want ergens in de opvoeding van dit paard is het niet helemaal zuiver gelopen.

Captain

Berichten: 22837
Geregistreerd: 15-10-08

Re: paard gaat de baas spelen bij longeren wat doen ..

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-12 15:05

Het kan toch zijn dat de tante geen Bokt heeft en aan haar gevraagd heeft of ze een topic wil openen voor tips? ;)

Gem

Berichten: 17614
Geregistreerd: 12-05-07
Woonplaats: Brach

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-12 10:26