Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Sassol schreef:Paarden draven ook niet ineens aan. Ga eens goed door je knieën tijdens het lopen. Dan loop je meer 'verzameld' en zul je merken dat je niet 1,2,3 in draf over kan gaan, maar dat daar een ruimere stap aan vooraf gaat. Dit geld ook voor teruggaan naar draf of halthouden. Overal zit minimaal 1 stap voorbereiding voor.
Draaf alleen aan, 2 drafpassen en dan weer terug naar stap. Probeer ook synchroon te lopen met de voor of achterbenen, net waar je op dat moment het meeste accent op legt.
Sassol schreef:Probeer het maar eens overdreven: bij elke stap goed door je knieën gaan. Hierdoor ga je meer 'omhoog' lopen ipv naar voren. In principe loop je dan meer als een paard.
En ga dan maar eens lopen, rennen en halthouden. Zo kun je niet in één seconde stilstaan vanuit 'draf', want dan zul je altijd een been in de lucht hebben. Daarom zit er een soort tussenstapje bij elke overgang.
Dit stukje is mij duidelijk
Als hij bij het aandraven al wegrent, ga je gewoon door maar moet jouw paard in de buitenbocht. Hoe kleiner jij je rondjes maakt, hoe minder stappen jij hoeft te zetten.
Als je dan weer wat meer contact hebt, vraag je pas een overgang terug.
Hier zit vooralsnog het probleem. Op het moment dat we gaan aandraven vliegt hij weg en dan heb ik hem echt niet meer aan mijn leadrope vast... Dus als ik weer contact met hem wil hebben dan moet ik hem eerst weer ophalen...![]()
Let op! Als je je paard straft op het moment dat hij naar voren vliegt, zal je paard niet snappen wat je nou wilt. Je gaat namelijk zelf ineens hard rennen, dus je draver doet dat ook.
Daarom zou het misschien al beter gaan als je beter kan laten zien wat je wilt. (Namelijk een nette, beheerste draf)
Dit is mij ook dan wel weer duidelijk, maar zie verder het vorige...
Maak dus gebruik van de energie en ga net zolang door tot hij het een keer netjes doet.
Hopelijk nu iets duidelijker?