Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Waratje schreef:Als ik je post zo lees krijg ik niet echt de indruk dat je speels bezig bent met je paard. Wat is voor jou het belangrijkste kenmerk van een spelletje doen? De regeltjes volgen of samen plezier hebben?
Stuiter schreef:Waratje schreef:Als ik je post zo lees krijg ik niet echt de indruk dat je speels bezig bent met je paard. Wat is voor jou het belangrijkste kenmerk van een spelletje doen? De regeltjes volgen of samen plezier hebben?
Dat is wel wat snel geoordeeld. Dit soort reacties weerhoud mensen ervan om een serieuze vraag te durven stellen hier. Ik ben er juist mee bezig te leren hoe ik het spel kan verhogen. Zoals ik schrijf in de OP wordt de circling game al een echt spelletje maar dat lukt me nog niet echt met het achterwaards. Hij gaat heel braaf achteruit maar dat is nog niet echt een spel en ik wilde graag wat tips hoe ik daar een spelletje van kan maken.
Maar ik heb inmiddels parelli les gehad en heb al weer een aantal handvatten waar ik mee verder kan.
Wendy schreef:Ik ben aardig thuis in parelli, maar heel eerlijk gezegd snapte ik ook niet helemaal wat je bedoelde met je openingspost.
Hoe je kunt zorgen dat je paard het als een spelletje gaat zien? Uiteindelijk door er een spelletje van te maken. Ga oefeningen combineren, maak gebruik van obstakels, gebruik eens een langer touw.
Maar als je het antwoord echt wilt weten, is het van belang om er achter te komen wat jouw paard nu leuk vindt. Heb je je al eens verdiept in de horsenality van je paard?
Citaat:Als je wil spelen met je paard SPEEL dan met je paard. Het vragen naar oefeningen om je paard speelser te krijgen geeft aan dat je het nogal serieus aanpakt, op zich heel goed, maar spel is speels, is leuk, is iets dat je samen met je paard moet vormgeven. Als je zelf niet heel speels bent en je paard ook niet, dan zal het heel moeilijk worden om echt te spelen met je paard. En dan kun je je ook afvragen of het wel belangrijk is voor jullie.
Bedenk hierbij ook dat niet ieder paard even speels is, ruinen zijn meestal meer speels dan merries, maar er zijn overal genoeg uitzonderingen op.
Waratje schreef:Nah, Cassidy, we hebben hier van geleerd dat je je vraag duidelijker moet stellen op Bokt![]()
En inderdaad dat je zo'n vraag ook direct aan een instructeur kunt stellen, natuurlijk.
Maar zoals TS het hierboven beschrijft is het duidelijker wat de bedoeling is.
Focus niet teveel op het achterwaarts gaan, pak af en toe een stapje achterwaarts tussen andere dingen door en breidt dat langzaam uit. Veel paarden hebben een negatief idee bij achterwaarts, dus dat moet je rustig ombuigen via "best ok" naar "leuk". Werk bijvoorbeeld tussen balken en/of pionnen. Wat doet hij met een grote bal? Daar kun je ook de achterwaarts mee aanmoedigen op een speelsere manier.
Wendy schreef:Mijn paard vindt het stuk achterwaarts van de yoyo game gewoon echt niet leuk. Zal hij ook nooit gaan vinden. Bij je komen is prima (liefst zelfs in je of over je heen) maar achteruit vindt hij gewoon niks.
Houd er wel rekening mee dat je paard sommige spelletjes gewoon niet leuk gaat vinden
Mijn eigen paard is een duidelijke leftbrainer (LB-EX) en andere paarden waar ik regelmatig mee werk zijn over het algemeen ook LB.
Bij een echte rightbrainer zou ik denk ik niet te veel met verschillende obstakels gaan werken, maar het ook zoeken in uitgebreide friendly en het geven van bevestiging. Laat hem maar zien dat je heel blij bent, en creeer rust.
Stuiter schreef:Een grote bal stapt hij met zijn voorbenen tegen aan zodat hij wegrolt. nose, neck feet, zo heeft hij dat geleerd. Hij vind dat ook wel ok. Hoe kun je het met zo'n bal aanmoedigen? Hij gaat wel op een fase 1 tot het einde van het touw achterwaards.