[AR] Shetlander voor slee??

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
SanneRb

Berichten: 32
Geregistreerd: 21-08-11

Shetlander voor slee??

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-12-11 20:59

hooi iedereen,
mijn shet is ''half'' beleerd voor de kar zij kan zegmaar het mennen zelf al wel en het voort trekken van een soort pallet/ stuk hout. (en de slee zonder iemand erop) ik heb niet echt geld voor een kar dus wou ik misschien winters met de slee gaan 'mennen' zegmaar alleen vinden jullie dit een goed idee?? of zou ik er eerst even mee wachten? en als het wel kan zou ik het dan kunnen oefenen zonder sneeuw op zand? en hoe?
en ojah als je pony stopt glijd de slee dan niet door tegen de hoeven/benen aan?
Xx <3 Sanne /3
p.s ik heb een goede vriendin die erg veel ervaring heeft met mennen en haar shet ook beleerd heeft en ermee (met kar :P) weg gaat s' zomers en s' winters en zij wil mij wel helpen.

Batlow
Berichten: 9239
Geregistreerd: 11-07-11

Re: Shetlander voor slee??

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-12-11 21:00

Ik kijk even mee! Ik heb zelf geen tuig, maar vraag me af of je met een longeersingel verbonden met de slee en dan leidsels kan gebruiken, om mijn pon voor de slee te zetten :D

tinkerfunss

Berichten: 1374
Geregistreerd: 18-07-11
Woonplaats: Winkel

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-12-11 21:02

Ik ben afgelopen winter gaan sleeen omdat mijn kar nog bijgewerkt moest worden, maar een slee hangt er los achter, en heeft geen vast lamoen, Pony is in paniek de weg op gegaan en tegen een auto aan geknald. Ook wel beleerd voor de kar maar niet veel ervaring. Nu hoef ik echt nix meer achter hem te hangen want hij raakt in paniek.

Ik raad het dus sterk af, maar er zijn ook positiefe verhalen gelukkig!

Anoniem

Re: Shetlander voor slee??

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-12-11 21:04


mirror666
Berichten: 7339
Geregistreerd: 25-02-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-12-11 21:15

xxMaxx schreef:
Ik kijk even mee! Ik heb zelf geen tuig, maar vraag me af of je met een longeersingel verbonden met de slee en dan leidsels kan gebruiken, om mijn pon voor de slee te zetten :D

nee je paard moet niet trekken met een longeersingel! Ze staan voor de wagen niet voor niks met een borsttuig...

@ts; houd er rekening mee dat je niet al te veel foutjes kunt permitteren om het veilig te houden. Een paard wat een risico geeft op slaan oid maakt het al heel gevaarlijk.
Topic wat hierboven gepost is is inderdaad heel handig om door te lezen :j

Als je de boel verknalt met de slee heb je ook de kans dat de boel niet meer voor de kar kan

Dyonne
Moderator Over Paarden

Berichten: 31067
Geregistreerd: 10-03-02
Woonplaats: Nijkerk

Re: Shetlander voor slee??

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-12-11 21:43

Ik wil je aanraden in onderstaand topic te lezen en mocht je dan nog vragen hebben die daar te stellen.
[AR] Slee achter paard ?