Ik heb hier een paar lessen in gehad en de manier is helemaal niet moeilijk,jet is alleen wel belangrijk dat je heel consequent bent.
Je neemt je bitloze optoming (in jouw geval dus het halster) en doet je neckrope/halsring om. Je rijd eerste een paar minuten ''gewoon'' zonder de ring om even warm te worden. Vervolgens kan het echte werk beginnen;
Je geeft de hulpen voor de richting waar je heen wilt met de neckrope/ring. Wellicht zal je paard hier nit op reageren. Ga nu niet de hulpen met de neckrope harder/strenger maken,maar pak je hoofdstel erbij. Je moet de hulpen niet strenger maken,omdat je paard dan ongevoelig gaat woerden voor de halsring,het is juist de bedoeling dat de hulpen zo licht mogelijk blijven.Zodra je paard de gewenste kant opgaat stop je met sturen. Sommige mensen zeggen dat je tegelijkertijd met zowel de halsring als met je hoofdstel moet sturen,dit lijkt mij persoonlijk heel onduidelijk voor het paard. Ik streef er juist naar om eerst met de halsring te proberen en dan pas de teugels erbij te pakken. De bedoeling is dat je paard na een paar dagen(?) al de juiste kant opgaat als je alleen de ring al gebruikt.Dan beloon je hem rijkelijk!Hij zal nu merken dat er geen''hoofdstelhulp'' op zal volgen. En dan heeft je paard het principe van de halsring door.
Je ziet dat het eigenlijk vrij simpel is,maar het belangrijkste is gewoon consequent zijn,dus iedere keer halsring-geen reactie-teugels------ halsring-reactie-belonen
Wel raad ik je echt de rijring aan en niet een neckrope. De rijring is hard namelijk en dat stuurt vele malen prettiger.Je hoeft dan enkel je hand ''te draaien'' en persoonlijk vind ik dat veel handiger.
succes!