Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
Cavalli_x3 schreef:Ik vind die boek wel goed
Er staan verschillende manieren in om je paard iets te leren, deze vind je vaak niet allemaal op internet.
Een combi van boek en internet vind ik het beste voor een beginner![]()
Daar leer je het meeste uit
Cavalli_x3 schreef:Door clickertraining vermijd je dat schooien
Basis opvoeding die ik nooit met voedsel, VD wel
Cavalli_x3 schreef:Denk niet dat het op die manier werkt. Je paard gaat na de klik kijken en wachten op zijn beloning. Na even krijgt die niets meer, leert hieruit en snapt het dan misschien niet meer.
Cavalli_x3 schreef:Maar hetzelfde als bij pavlov, laat je de bel 10x rinkelen per dag als ze maar 1x na het rinkelen eten krijgen, valt deze reflex van kwijlen weg of verminderd het omdat de 'beloning' onregelmaltig komt.
lottex schreef:Dat stukje tekst pas ik ook toe : tijdens het leren of verbeteren van een kunst, geef ik altijd een voedselbeloning, wanneer ze het kunstje volledig beheerst, bouw ik de beloning steeds meer af, tot een aai/ stembeloning.