N.a.v. je mailtje! 
De jambette kun je uitbreiden door zelf het been op te tillen. Vraag een voetje zoals je nu ook doet en pak dan snel het been. Dan maak je zelf de beweging van de Jambette. Dit een aantal keer herhalen en belonen. Dan na een aantal keer het aan je paard vragen zónder dat je zelf mee helpt. Als ze ook maar iets vooruit gang boekt meteen heel actief belonen! Als ze dit niet doet dan kun je alleen het voetje tillen wat ze nu doet negeren en voetje blijven vragen. Als ze dan een x uit frustratie haar been iets hoger optilt méteen belonen!
Dus;
- eerst zelf een paar x haar been oppakken en de beweging van de Jambette doen.
- Dan weer voetje vragen en zodra ze iets hoger doet meteen belonen en verder uitbreiden.
- Als ze hem niet hoger doet negeren en door blijven vragen tot ze het wel een x doet. (Vraag geen 10 minuten door, dat duurt te lang maar een minuut of 2 doorvragen is geen probleem.)
Bij de buiging zie je dat ze nog heel erg in haar voorbenen omknakt. Om dit te voorkomen kun je de spagaat aanleren. (Staat ook op de site) Ik raad aan om pas aan de spagaat (en daarna de buiging) te beginnen als de Jambette er echt goed in zit. De Jambette kun je nl goed gebruiken bij het aanleren van de spagaat. Je kunt beter iets langer bezig zijn met 1 kunst tot die perfect is dan dat je paard straks 10 verschillende halve kunsten kan.
Succes!