Dat is hem aangeleerd door zijn vorige bazinnetje toen hij jong was (en zij gaf aan dat ze er spijt van had dat ze dit had aangeleerd: lees rest van verhaal maar).
Als ik hem nu zijn stal uit haal om te borstelen zet ik hem tussen twee touwen vast. Hij gaat eerst wat passen met links en rechts, rekt zich eens uit en dan kan ik gaan borstelen.
Tot zover geen probleem

Ware het niet dat Kevin op een manege staat waar ook nogal wat kleine paardenmeisjes rondwandelen. Nu is Kevin geen vriendelijke shetlander dus zo'n Spaanse Pas komt flink hoog bij zo'n meisje.
Tot nu toe heb ik het passen genegeerd (in de hoop dat hij er vanzelf mee stopt). Zonder succes.
Graag zou ik er een commando of iets dergelijks aan koppelen. Hij vindt het duidelijk leuk om te doen (anders ga je niet elke dag een poosje staan passen) dus wellicht dat het met een commando wat gestructureerder en gecontroleerder kan. Andere mogelijkheid: afleren?
Goed, ik ben benieuwd naar jullie reacties (dit is dus tevens een voorbeeld dat je voorzichtig moet zijn met wat je een paard leert, het kan ook heel raar uitpakken).