iemand tips voor grondwerk?

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
X_Linz_X

Berichten: 1543
Geregistreerd: 19-10-08
Woonplaats: bij Nijmegen

iemand tips voor grondwerk?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-04-09 17:41

hoii
met mijn shetlander hengstje ben ik nu ongeveer een jaartje of anderhalf bezig met grondwerk.
dan meerendeel vrijheidsdressuur. hij is ongelooflijk slim!. ben eerst begonnen met volgen, voetjes uitsteken als ik er naar wijs. steigeren(alleen op comando en dit gaat echt goed). later ben ik met de moeilijkere oefeningen begonnen. compliment, op de knietjes en liggen doet hij allemaal op comando door bijvoorbeeld bij liggen de hals aan te raken en naar de grond te wijzen. onze eigen "knopjes" dus. ik ben echt supertrots op mijn lieve hengst maar ik wilde nu eigenlijk iets anders. rijden op hem wil ik niet (ff tussendoor)>vind um te klein..(het is trouwens een redelijk grote shet maartoch, het rijden houd ik liever bij de kwpn'ers. vandaag had ik hem even gelongeerd en daarna een tweede longeerlijn eraangedaan en een beetje geprobeerd te beginnen met dressuur aan de lange lijnen. voor de eerste keer vond ik dit heel erg goed gaan. hoofdje al een beetje afgebogen, maar daar was ik niet mee bezig. gewoon lekker voorwaards stappen en op comando haldhouden en weer voorwaards. nou heb ik totaaaaal geen ervaring met lange lijnen heb eigenlijk gewoon gedaan of ik dressuur aan het rijden was. met de teugels dan.. ik weet niet of dit goed is nog maals, maar heeft er iemand tips voor mij en mijn kleine vriend?
nou heeeel erg bedankt dan :D
groetjes !!

Sodeletuut

Berichten: 21405
Geregistreerd: 14-08-07
Woonplaats: Dwingeloo

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-04-09 18:36

Je zou misschien een schrikparcourtje voor hem kunnen opbouwen?
http://www.schriktraining.nl
Hier staan foto's op met voorbeelden die je zo kan namaken. Erg leuk! :D

Of je doet gewoon even schriktraining bij www.google.nl .

Succes met je shettie! :D

mvs

Berichten: 812
Geregistreerd: 30-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-04-09 18:39

volgens mij doe je het al goed :j klink goed in ieder geval. Let er op dat je niet te veel druk gaat leggen op de lange lijnen, en probeer de commando's vooral via de stem te geven. Het enig waar je op moet letten is dat je (als je er achter loopt) en hem via de lijnen wilt aandrijven je de lijnen dan tegen zijn flanken 'klets' :P En niet als een koetsier(althans zoals iedereen zich inbeeld dat een koetsier doet ;) )boven op de billen, via de flanken en buik kan je namelijk kleinere hulpen geven

X_Linz_X

Berichten: 1543
Geregistreerd: 19-10-08
Woonplaats: bij Nijmegen

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-04-09 18:47

die schriktrainingen rent ie tegenwoordig met de neus in de lucht doorheen :o
@mvs. okey dankjewel. dus eigenlijk, als ik het goed begrijp moet je met de lijnen aandrijven?? en soort benen dus? met stem natuurlijk;)
Laatst bijgewerkt door X_Linz_X op 17-04-09 18:48, in het totaal 1 keer bewerkt

Sodeletuut

Berichten: 21405
Geregistreerd: 14-08-07
Woonplaats: Dwingeloo

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-04-09 18:48

X_Linz_X schreef:
die schriktrainingen rent ie tegenwoordig met de neus in de lucht doorheen :o
@mvs. okey dankjewel. dus eigenlijk, als ik het goed begrijp moet je met de lijnen aandrijven?? en soort benen dus?

Dan is het toch juist goed om te oefenen?

X_Linz_X

Berichten: 1543
Geregistreerd: 19-10-08
Woonplaats: bij Nijmegen

Re: iemand tips voor grondwerk?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-04-09 18:50

euhm ik bedoel niet dat ie overal bang van is maar dat hij het saai vind en grappig zegmaar.. het maakt hem niet meer uit of er een deken boven hem hang over stoelen of dat ie door het gespuit van water met de tuinslang moet;) sorry als het er een beetje onlogisch staat