Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
CoriienRN schreef:hij heeft toch na elke training, wedstrijd, ect.. 23 uur om uit te rusten.. dus jah gewoon blijven rijden
Caatje1986 schreef:En trouwens ik ken mensen die zich er echt geen zorgen over maken dat hun paard 5 jaar is en gewoon doorscheuren. Ik vind het dan ook heel goed dat je er zo over nadenkt!!
SGWuppie schreef:Grappig, ik vind juist, neem zo'n jong paard overal mee naar toe, dan went hij snel aan rijden op een ander terrein. Wup liep de eerste proeven vorig jaar bij de SGW heel stijf vanwege de spanning, nu is dat zo goed als verdwenen.
Lielle schreef:SGWuppie schreef:Grappig, ik vind juist, neem zo'n jong paard overal mee naar toe, dan went hij snel aan rijden op een ander terrein. Wup liep de eerste proeven vorig jaar bij de SGW heel stijf vanwege de spanning, nu is dat zo goed als verdwenen.
op zich wel, maar ik zou dat niet altijd in wedstrijdverband doen.
en graag doet.
SGWuppie schreef:Wup was vorig jaar tijdens de eerste SGW wedstrijden heel nerveus, zie je niet zo aan hem, maar je voelt het heel goed. Meestal stapte ik dan eerst een paar keer het hele terrein rond en ging vervolgens in verlichte zit, neus over de grond, een beetje los galopperen. En daarna dus de ring in. Maar ik nam er wel genoegen mee dat hij niet kaarsrecht op de bordjes ging en de middendraf super deed, gewwon relaxed rond proberen te rijden. Je paard zou dus niet aan jou moeten mogen merken dat er een jury mee zit te kijken, dat is wat ik bedoel te zeggen.
Bij het springen hetzelfde verhaal. Ik was vorig jaar, ondanks dat Wup een goede springer is, echt niet steeds foutloos. Meestal liep ie maar wat rond te koekeloeren en lette niet erg op mij. Nu hij deze winter best vaak mee is geweest, zal dat zondag hopelijk een stuk minder zijn. Bovendien is hij nu ook op een nivo dat ik hem wat strenger bij de les kan houden. De eerste paar wedstrijden doe je dat natuurlijk niet heel strict, omdat je je paard juist vertrouwen wil geven op vreemd terrein.