(oke, oefencross
)Hoi bokkers
Getwijfeld of ik een topic aan zou maken maar omdat ik zo onwijs trots ben, heb ik besloten het toch maar te doen
Ik en mijn pony (Kalinka) zijn nu ongeveer 2,5 jaar een combinatie en we hebben haar in eerste instantie gekocht om recreatief te rijden maar na een jaar toch besloten om te starten. Ze is altijd dressuurpony geweest maar vind springen en crossen onwijs leuk ookal is ze niet de beste er in.
1,5 jaar geleden ben ik gaan kijken bij een paar eventing wedstrijden en toen begon het toch zo te kriebelen dat ik eigenlijk zeker wist dat ik dat wilde gaan doen. We zijn dus samen begonnen met springen en crossen, veel lessen en vooral veel plezier erin houden!
Kalinka was in het begin heel erg onzeker, ze weigerde eigenlijk voor bijna alles wat hoger was dan 50 cm en zonder verklaarbare reden. Uiteindelijk hebben we het voor elkaar gekregen met veel rust om vorig najaar ons winstpunt in het springen te halen waardoor we alweer dichter bij onze droom waren, om een officiële cross te rijden! Afgelopen winter zijn we indoor crosslessen gaan volgen en daar ging het eigenlijk zo goed dat we ons in het voorjaar opgegeven hadden voor 2 crossen! Van te voren hadden we nog een oefencross gepland staan.
Helaas was het lot ons niet gezind en vielen we samen bij de oefencross tijdens het springen. Hierbij brak ik mijn sleutelbeen waardoor ik 7/8 weken niet heb kunnen rijden. Hierna had ik mijn eindexamens dus we hebben er lange tijd uitgelegen. Toen we eindelijk weer een beetje op weg waren zijn we rustig begonnen met een dressuurwedstrijdje ([RIJ-ITP] Van L1 debuut tot rijden zonder tuig...) en natuurlijk weer laag beginnen met het springen omdat ons vertrouwen weer ver gedaald was. We waren weer lekker op weg tot we weer een paar weken niet konden rijden vanwege wat vervelende plekjes op haar rug. Hier zijn we nog steeds mee aan het doktoren maar omdat het wel mocht van de dierenarts, hebben we afgelopen zondag toch het NK Eventing Koudbloeden gereden. We hebben meegedaan aan de laagste categorie (40-70 cm) en voor deze wedstrijd hebben we hooguit 3x gesprongen en 2x gecrosst na onze val in maart.
Zonder verwachtingen gingen we er heen, ik hartstikke zenuwachtig. Maar het bleek nergens voor nodig want we kwamen gewoon FOUTLOOS rond
(alleen tijdsfouten)Bij het springen kwam ze op 2 hindernissen wel wat terug en ik moest er wel flink aanrijden (het tempo ligt daarom ook wat hoger, ze springt makkelijker uit een hoger tempo) maar in de cross ging ze zo lekker, ze trok op alles aan, dacht mee en was super fijn te rijden. Na de finish kon ik ook amper geloven dat het echt gebeurd was, een foutloze rit waardoor natuurlijk alle spanningen er bij mij uit kwamen en de tranen kwamen
Respect als je het hele verhaal gelezen hebt
Dit waren wij afgelopen zondag!


Zo te zien heb ik mijn GoPro opgehad en deze filmpjes wilde ik met jullie delen!
Ik weet dat het nog lang niet is zoals het hoort en het nog veel netter en constanter mag maar we zijn al super blij dat ze dit toch even gedaan heeft
Eerst het springen!
En natuurlijk de cross! (zet je geluid niet te hard
)Zoals te zien in de video hebben we hierbij zelfs een 4e prijs behaald! Super blij en trots natuurlijk
Hopelijk mogen we nog vaker van zulke dingen doen en wie weet lukt het ons nog wel eens
Commentaar mag, maar houdt het alsjeblieft netjes, ik weet dat het nog lang niet perfect is maar we hebben hartstikke veel lol erin!
