Risje1988 schreef:Wat is dan de reden dat er voor een shank op twee handen gekozen word in plaats van een snaffle op twee handen?
Het leek mij dat je paard bijna steeds strengere hulpen nodig heeft zo als je er wat streng in komt met shank, in plaats van dat een shank is voor de verfijning van de hulpen.
Een shank heeft een totaal andere inwerking dan een snaffle. De snaffle is niet per direct minder streng dan een shank. Het bit is zo scherp als dat de ruiter het maakt. De snaffle is volgens mij zelfs het meest misbruikte bit dat er is. Puur omdat men redeneert dat deze minder scherp is.
Sommige paarden vinden de hefboom werking van een shank duidelijker/fijner dan een snaffle.je krijgt bij bepaalde types shank een net wat duidelijke ronde beweging met het naar beneden plaatsen van het hoofd. Bij een s-shank heb je weer een andere inwerking. Dus dan kiest men een shank omdat deze duidelijker/fijner is voor het paard. Daarom zijn er zoveel types shanks. Zoveel voor keuren voor zo veel verschillende paarden
Andere paarden zitten misschien in de overgang fase snaffle/twee handen naar shank/een hand. Wanneer ik bezig ben met naar een hand rijden pak ik ook een paard soms op met twee als het paard iets niet helemaal begrijpt of net wat duidelijker hulp nodig heeft. Daarna natuurlijk weer op een hand. Mijn hulp is dan net zo licht als op snaffle/een hand maar het is net even iets verduidelijken als ik dan met twee op pak.