Wie gaat er allemaal 5 april naar Heiloo? Ik heb een paar PTV trainingen gehad, dat vond ik erg leuk. Verder heb ik nog geen TREC ervaring, maar ik heb hier erg veel zin in.
Het liefst zou ik in equipe rijden T1 of T2, als iemand anders dat ook gezellig vindt hoor ik het graag.
Ik heb me opgegeven voor Heiloo. Het wordt voor mij de tweede wedstrijd want twee weken ervoor hebben we ons debuut in Amsterdam. Heb dus nog geen idee wat me te wachten staat. Heb 1x een PTV training gedaan en dan ging erg goed en ik vond het heel erg leuk maar dan doe je natuurlijk maar een beperkt aantal hindernissen.
Leuk dat je ook van de partij bent Katja. Rijd je alleen of in equipe? Ik had ook naar Amsterdam willen gaan, maar ik had me al voor een dressuurwedstrijd opgegeven.
Ik rijd individueel. Aan de ene kant lijkt het me wel lekker om met iemand samen te puzzelen maar ik vind het ook wel fijn om gewoon mijn eigen tempo te kunnen bepalen onderweg.
Mijn wedstrijdseizoen begint juist weer in april dan komen er weer een hoop meer subtop wedstrijden dus dan moet ik weer aan de bak. Hoop dan in het najaar nog één of twee keer te kunnen starten.
Voor mij is het ook de eerste keer. Ik denk dat je tempo bepaald wordt tijdens de POR. Als je bijv 6km/u of 12km/u moet, ik noem maar wat, dan moet je toch wel voor stap of draf gaan. Je weet nooit op welke afstand de volgende post staat.
Dat weet ik maar niet ieder paard stapt en draaft in hetzelfde tempo. Die van mij stapt vrij snel en ik draaf liever vrij rustig met een stukje galop dan sneller draven. Hij gaat vrij snel in de uitgestrekte draf modus en dat vind ik voor hem niet goed en voor mezelf erg oncomfortabel.
Als het goed is, heb ik 5april een equipe-maatje. Ik weet nog niet wie, maar de organisatie wist nog iemand die het leuk vond om samen te rijden. Ik ben benieuwd.
Doen jullie nog iets aan specifieke training vooraf?
Ik vertrouw erop dat ik kan kaartlezen, een buitenrit vanaf een kaart rijden is nieuw voor mij.
Twister heeft een enorme galoppade, bij de MA zullen we niet in de hoogste regionen eindigen.
De PTV lijkt me het leukst. Voor ons zit de uitdaging in de rustige elementen. 10 Seconden onbeweegelijk stil staan bijvoorbeeld, dat gaat niet eenvoudig worden...
Afgelopen week hebben we een crosstraining gedaan. Boomstammetjes, op- en afsprong en het water mag eigenlijk geen probleem zijn. Maar je moet nooit varen op aannames, het blijven dieren en wij maar mensen.
Hebben jullie nog een foto? Dit zijn wij:
Crosstraining
PTV training
Katja
Berichten: 42345
Geregistreerd: 29-04-02
Woonplaats: Utrecht
Geplaatst: 12-03-15 17:05
Ik wil volgende week nog wat balken in de bak leggen om het achteruit te oefenen en iets wat op een labyrint lijkt. En een paar kleine sprongetjes maken. Verder ga ik het wel zien. Hij heeft 1x een op-en afsprong gedaan en daar gaf hij toen niets op. Waterbak hetzelfde verhaal en hij kent de zee ook. Verder is hij meestal wel heel gehoorzaam zolang hij ontspannen blijft denk ik wel dat hij de meeste dingen braaf zal doen. Volgende week (ik moet de 22e in Amsterdam starten) ga ik even een avondje kaarttekenen oefenen zodat ik daar wat handigheid in heb. MA moet in galop wel lukken, ik hoop dat hij ontspannen genoeg is om terug goed te stappen.
Normaal gaan we zo door de baan als we ergens heen gaan
Ik ben er ook bij in Heiloo. Als er vragen zijn, pb maar. En zwaai even op wedstrijd, ik rijd met western haflinger.
Overigens gaat het verhaal van draf en galop niet helemaal op; je wilt een zo gelijkmatig tempo. Je kunt nooit stukjes 'goedmaken' omdat je niet weet waar een post is. Bovendien moet je, zeker als je solo rijdt, steeds op je kaart kijken. Toch is je snelheid niet echt belangrijk bij een eerste wedstrijd, zorg dat je de route goed uitrijdt. Eén post missen of verkeerd aanraden staat gelijk aan 50 minuten of een half uur tijdsfouten.
Het wordt een supertoffe wedstrijd, daar ben ik heel zeker van. Ik heb er zin in!
Neem inderdaad Co mee Heleen, die vindt dat helemaal leuk en is de enige van de paarden die ik train waarvan ik denk dat hij er ook echt geschikt voor is. De rest is volgens mij dagen overstuur of ik ben het
Verona2000
Berichten: 527
Geregistreerd: 13-08-13
Woonplaats: Heemskerk
Geplaatst: 13-03-15 07:28
Kan je je nog opgeven als reserve? En waar? Kan niks vinden helaas...