Ik wil dit jaar voor het eerst Endurance gaan rijden en de eerste wedstrijd staat gepland op 17 juni in Renkum. Aangezien jullie iets meer kijk op de afstand en conditie hebben, wil ik graag een vraag stellen (zie einde).
Eerst wat informatie: Ik heb een Tinker merrie van 14 jaar. Ze is sinds augustus vorig jaar in mijn bezit maar daarvoor kende ik haar ook al 6 jaar. Sinds ze van mij is heb ik al lekker veel aan haar conditie gewerkt (lange buitenritten, veel draf en galop, heuveltjes rijden...), we rijden ongeveer 3x per week en ze staat 24/7 buiten.
Vandaag heb ik de gok genomen en heb ik met haar 20km gereden. Zover rijden we normaal niet, omdat daar niet echt geschikte paden voor zijn. Mijn vriend reed er met de fiets naast zodat mijn paard daar een beetje steun aan had en we de snelheid mooi in de gaten konden houden. De weg was vrijwel overal geasfalteerd, dus ik heb berm en asfalt een beetje afgewisseld maar het meeste op het asfalt gereden. Nu denk ik dat we gemiddeld genomen 11 tot 12 km p/u hebben gehaald over de 18km tussen in- en uitstappen in.
NB. Ik heb meer in- en uitgestapt, maar dit was niet op de route, dus dat heb ik er buiten gelaten.
De eerste 4km moest ze duidelijk warmlopen, daarna ging ze als een zonnetje. Na 10km draven hebben we pauze van ongeveer een kwartier gehouden, want dat vond ik wel verdiend voor de eerste keer. Gelukkig was ze erg fit en haar ademhaling was ook vrij rustig (wel iets boven 60 verwacht ik, maar niet veel, volgende keer dus eerder stappen om haar helemaal goed te krijgen).
Na die pauze weer terug naar huis waarbij ze begon met een bok in galop, dus dat lijkt me wel goed, daarna natuurlijk alleen gedraafd. De allerlaatste 4km ging ze trager, ongeveer 11,3 p/u dat stuk. De laatste kilometer van de route heb ik er naast gelopen zodat ze goed uit kon rusten en ook daar was ze verbazingwekkend snel weer fit ('normaal ademen').
Al met al een lang verhaal maar waar het op neer kwam: haar ademhaling was telkens iets boven 60 (+- 80) maar dat was meteen na draf gemeten, na een paar minuten stap was het zeker lager (vergeten te meten, maar dat was wel zichtbaar) verder was ze fris en alert. Dit was natuurlijk wel op asfalt en niet in het bos met meer heuveltjes en ongelijke bodem. Hartslag heb ik niet gemeten, want die kon ik niet vinden
Nu de hamvraag:
Denken jullie dat ze klaar is voor 17 juni (29km) als ik door train?
Mochten jullie nog meer informatie willen: ik hoor het graag
Wel een beetje lief zijn graag
... 
Vandaar dat ik ermee ben gestopt, maar ik pak hem dan toch maar weer (misschien wat minder strikt) op.