Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Ibbel schreef:Heeft niks met ex-renpaard te maken. Jouw paard is nog onvoldoende soepel, onvoldoende recht en onvoldoende van achteren naar voren gereden. Veel overgangen rijden, veel voltes, aan de dubbele longe werken kan ook een hoop helpen.
Ik heb ook een Arabier, heeft 3 jaar op Duindigt gelopen, maar heeft geen enkele moeite met rustig en verzameld lopen.
Verkijk je overigens niet op hoe Quarters (en zeker in de VS) worden gereden. Dat is vaak geen 3-takt maar een 4-takt galop. Niet gewenst, maar vaak getoond. Daar moet je nou ook weer niet naar willen streven.
En het zou best goed kunnen dat hij gewoon onvoldoende soepel, recht en van achter naar voren gereden is. En voornamelijk in de galop hem ik hem nog nooit echt 'gereden'. En ik hoef van hem ook niet echt een extreem langzame galop - dan ben ik toch veel te bang dat hij eruit valt.
Ik wil hem voornamelijk soepeler, rustiger zodat hij uiteindelijk in staat is om zelf te galopperen, zonder constante hulpen van mij.