Paard opgezadeld met hartslagmeter en bijbehorende gel. Geen hartslag op mijn horloge. Meer gel? Nog niks. Hmm, misschien lag het echt aan de wintervacht, dat die te dik is. Stukje vacht verkort met zo'n meskammetje. Een pak water opgedaan in plaats van die gel. Nog niks. Ok, heel vreemd, wat ga ik doen? Toch maar rijden, dan kijk ik straks wel eens wat ik fout heb gedaan.
Zo gezegd, zo gedaan, hup, op paard. Na 10 seconden: yes, het werkt toch!
Dan even ingestapt en 10 minuutjes actief gedraafd met in het midden een kleine pauze om te zien hoe snel hij terug op of onder de 60 zou zitten. Dat duurde dertig seconden. Ik heb geen idee of dat goed is, maar dat lijkt me toch vrij snel?
Dan hetzelfde nog eens gedaan, maar zonder tussenstopje in het midden. Toen, op het einde, duurde het een minuutje voor hij op 60 zat.
Uitgestapt en hij zakte langzaamaan tot iets rond de 45.
Afgestapt en afgezadeld en toen de heartbelt maar eens geprobeerd. Nu kan het aan mij liggen, maar die elastiek (op z'n kortst) is dus nog zo lang dat het ding gewoon niet tegen het vel van mijn paard kan komen. Ik heb toen de elastiek in mijn handen korter vastgenomen en toen ging het wel.
Nu de waardes, misschien kan iemand me daar wat uitleg bij geven of tips of...? Want dit is compleet nieuw voor me.
In draf zat hij tussen de 75 en de 85. Meestal in de 80. Af en toe een uitschieter, soms ook ineens 112? Maar dan zakte het heel snel terug.
In stap zat hij meestal tussen de 45 en de 55, bij de overgang draf-stap zakte het dus naar mijn gevoel vrij snel. Nu weet ik ook dat dit waarschijnlijk een pak langer duurt als je een uur hebt gedraafd in plaats van 10 minuten
In rust zat hij rond de 35-40.
Overigens vond ik die gel maar onhandig. Heb het idee dat die erg gemakkelijk opdroogt? Heb wat water op de vacht gespoten en dat leek me toch wel effectiever.
Oh ja: kleine wijziging: galop heb ik nog niet gedaan. Het was al donker

Grapje he