Hallo bokkers!
Ik ben erg geinteresseerd om SGW en heb zelf ook de meeste lol in paardrijden als ik lekker door een bos kan racen zo van "ik zie wel wat er op mijn pad komt", afwisseling is ook erg belangrijk.
Nou ben ik me, als recreatieruiter wat meer gaan verdiepen in SGW, het spreekt me erg veel aan, maar ik wil graag even wat meer info hebben, vragen hieronder.
1. Ik heb nog geen eigen paard, ikzelf ben 1.79 en stevig gebouwd met wat extra -werk eraan!- en heb een voorkeur voor grote massieve paarden die wel pittig zijn en een flinke snelheid kunnen behalen. Lijkt me iets wat ook belangrijk is voor SGW. Welk ras zouden jullie mij aanraden? Ik zit er over te denken, dat als het me bevalt, niet alleen bij de B te blijven steken, maar ook wat serieuzere wedstrijden in te gaan.
2. Hoe zit het met trainingen? Ik weet waar je kan trainen (soest zou voor mij een optie zijn) maar hoe vaak moet en kan je dit doen? Wat is aan te raden?
3. Hoefijzers, zijn die verplicht? Of alleen op hoger nivo?
4. Wat is een geschikt trainingsschema (op weekbasis) voor een SGW paard?
5. Hoe steken de wedstrijden in elkaar? Ik heb een contract van 33 uur bij een restaurant (dat houdt in dat je 38 uur werkt in mijn geval (je wordt na 6 uur niet meer uitbetaald voor het schoonmaakwerk) én ik ben bezig met het opstarten van een bedrijfje die me per week ook nog eens 22 uur gaat kosten, dus ik zit op een totale werkweek van 55 uur, +/-, waarschijnlijk nog wat meer.
Nou kan ik heel erg shagrijnig worden als ik een tijd zit te niksen en te wachten, omdat ik weet dat ik toch nog meer te doen heb als alleen wat rondhangen, hoe gaat dat in zijn werk bij wedstrijden? Ik neem aan dat je een uur voordat je zelf moet rijden toch aanwezig moet zijn? En dat je vrijblijvend weer kan vertrekken na de wedstrijd? Of heb je een bepaalde verplichting waardoor je zo een uur of langer moet blijven hangen en niet zelf de keuze hebt?
6. Hoe vaak moeten jullie wedstrijden rijden per jaar om naar landelijk nivo te kunnen rijden en hoeveel uur zijn jullie per keer daarmee bezig? (Als het dichtbij of ver weg is).
Bedankt alvast!