Ik heb mijn paard 2 maanden geleden laten inslapen en gecremeerd.
Dat is allemaal gebeurd bij het crematorium in Rotterdam, de kosten waren rond de 1500 euro.
Ik ben superblij dat we het gedaan hebben en voor mij was het heel erg belangrijk.
Wij wisten dat we Lysbert moesten laten in slapen en wij hebben dus toen contact gehad met hun, zij gaven aan dat we een afspraak moesten maken met de dierenarts en zodra dat gebeurd was moesten we hun informeren.
Zij zouden dan op ongeveer dezelfde tijd als dat Lysbert werdt ingeslapen er zijn en dat was ook zo, ze hebben netjes op de achtergrond gewacht totdat wij helemaal afscheid hadden genomen (Lysbert is op de pensionstal in de paddock ingeslapen, dit ivm de bereikbaarheid voor de speciale trailer).
Bij het inladen ben ik zelf niet geweest, maar de eigenaren van de stal en stalgenoten wel.
Die gaven aan dat het supernetjes ging en dat er bij het takelen zachte banden werden gebruikt en dat er onder haar hoofd een doek werdt gelegd.
Wij hebben er voor gekozen om niet met hun mee te gaan, je kan namelijk ook mee en het crematieproces zelf in werking zetten.
Wij hebben er ook niet voor gekozen om die middag gebeld te worden zodra het gebeurd is, wij hebben besloten om pas te bellen zodra we het op konden halen.
Je kan ook al het as mee nemen, dan krijg je dat in een tonnetje, wij hebben besloten om een gedeelte van het as mee naar huis te nemen en de rest werdt door hun over de noordzee uitgestrooit (mag ook op een speciaal weilandje).
Toen wij het kwamen halen konden we ook nog rustig afscheid nemen in een kamertje waar dan het doosje met as stond.
Je wordt er heel erg fijn geholpen en je kan alles doen wat je wilt (zolang dat mogelijk is) alles draait om jou en het vedriet over je paard.
Ik vond het alles waard, ik kon het namelijk niet over mijn hart verkrijgen dat ze met Rendac mee zou gaan, sommige zeggen dood is dood en dat moet iedereen zelf weten, maar dat ze er lang zou moeten liggen en dan door zo' n grijper, ik moest er niet aan denken en ook niet aan de speciale service van Rendac. En de slager was ook echt geen optie.
Lysbert is heel rustig thuis gestorven en het is zo een waardig afscheid geworden voor mijn prachtige kind/beste vriendin.
En ik ben heel blij dat ik nog een stukje van haar thuis heb staan.
(we hadden er geen verzekering voor trouwens)
Hoop dat je hier wat aan hebt.