[IM] Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
fjordlinka

Berichten: 55
Geregistreerd: 24-06-10

Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-01-12 01:15

Vorige week vrijdag is mijn lieve Linka in me armen overleden.
Niets vermoedend met de gedachte dat het een normale dag zou zijn als alle andere dagen, kwam ik 's middags op stal om de paarden middaghooi te voeren. Toen ik aankwam riep ik de paarden en kreeg ik drie hinniks terug, ook van Linka.
Zoals gewoonlijk stormde ze met z'n drieën gezellig op de kruiwagen met hooi af. Er was nog niets aan de hand...
Linkie draafde nog gezellig mee naar de voerbakken. Toen ik hooi had gegeven bleef ik nog even kijken en knuffelen. Op een gegeven moment merkte ik dat Linka wat meer moeite had om haar evenwicht in haar achterbenen te houden, het was heel minimaal.
Dus ik bleef kijken, want ik ben nogal snel bang dat er wat met haar is. Ze bleef rustig eten, dus ik wilde de kruiwagen wegbrengen om vervolgens weer terug naar Linka te gaan. Toen ik bij de uitgang van het hek was, was Linka achter mij aangelopen, wat ze normaal nooit doet als ze net hooi heeft gehad. Toen ik het hek uitliep, bleef Linka mij bij het hek staan nakijken. Ze begon anders uit haar ogen te kijken.. gewoon totaal anders zoals ze normaal kijkt.. Ik liep terug en liep richting de voerbakken, en riep haar zodat ze weer naar het hooi zou gaan. Ze liep me achterna, en zag dat ze begon te zwalken. Ook was dit niet heel opvallend. Om het voor mij te bevestigen tilde ik haar voetje op, maar ze wilde met moeite haar voetje geven, wat niks voor Linka is. Vanaf toen begon ik me echt zorgen te maken, en had de telefoon al in me hand. Op dat moment liep Linka verder en ze stopte om met haar achterbeen haar oor te krabben. Opeens viel ze om, probeerde ze te staan maar viel weer om door de voerbakken heen, zo ging ze de halve bak door als iemand die dronken was. Toen begon ze heel hard te hinniken en zakte ze in elkaar. Ze probeerde nog overeind te komen. Iemand was de dierenarts aan het bellen. Maar ik zag al dat het geen zin meer had. Ik kon er alleen naast zitten en smeken dat ze moest volhouden. Helaas kon ik helemaal niets voor haar doen... Het ging allemaal zo snel...

De dierenarts was kort daarna gearriveerd, en vertelde dat waarschijnlijk een bloedvat in haar hart is gesprongen.

Mijn lieve lieve Linka,

Een droom was je voor me, die uitkwam. Mijn allereerste eigen (fjorden)paard.
Als ik een paard wilde, moest dat een fjord zijn en een veulentje. Die ik van begins af aan aan alles kon leren en naar mijn hand kon zetten.
Drie weken oud was je, en ik mocht jou als mijn paardje noemen. Een foto op de site van de fokker was genoeg om een reisje naar België te maken, om jou te komen bewonderen. Alle veulentjes zijn schattig, maar die grote diep heldere zwarte sprekende ogen op de foto zeiden mij al genoeg.. ik weet verder eigenlijk niet waarom, maar ik moest en zou jou kopen.

Mijn droom heb je voor een groot deel waar gemaakt. Stap voor stap en spelenderwijs heb ik je al heel wat dingen kunnen leren. Maar jij hebt mij ook zoveel geleerd..
Een ontzettend lief karakter dat je had, altijd vrolijk, altijd in voor een knuffel. Met elk paard kon je overweg, paarden die moeilijk contact sloten werd je maatjes mee.
Ook bij veel mensen heb je hun hart kunnen stelen. Door je lieve,maar o zo eigenwijze karakter.

In de korte tijd dat ik je heb gekend, heb ik zulke mooie momenten met je kunnen delen.
De vele wandelingen die we hebben gemaakt. Je hebt zelfs in een natuurgebied los met me meegewandeld.
Je bent kleine ritjes mee geweest als handpaard, je bent naar t strand geweest en hield echt van zwemmen, je bent meegeweest naar de feestweek, waar je rustig door de drukke straten met mensen verkeer en langs kermis een drukke bent gelopen, een schriktraining waar je zo doorheen liep omdat het je niks deed.
Een stoere fjord werd je die nergens bang voor was.

Het meeste zal ik de kleine dingen missen, hoe je me aan kon kijken met die indringende ogen, hoe je op het land in de kudde stond, die eigenwijze snoet van je, wanneer je wat graag van me wilde. Hoe je over het erf kon scharrelen. En je de weg naar me huis wist, om een appeltje te halen. Maar ook hoe gemakkelijk ik bij je kon zitten als jij lekker lag te slapen, maar ook hoe jij wel eens naast mij kwam liggen.
Er werd wel eens afgevraagd of jij geen uitvergrote hond was :)

Ik besef alles nog totaal niet.
Maar ik wil alleen zeggen dat ik blij en trots was dat je me paardje hebt kunnen zijn, ik kan me geen specialer paard als jou wensen. Ik heb iedere dag, keer op keer van je genoten.
Ik heb een klik met jou gehad die ik met geen enkel ander paard ooit heb gehad. Je was mijn maatje, en zal je natuurlijk altijd blijven.

Ik ben blij voor je dat het zo snel is gegaan en je weinig pijn hebt gehad. En dat ik bij je mocht zijn om jou te laten gaan.

En als ik nu al die mooie bloemen zie, die andere op stal voor jou hebben neergelegd, dan zie ik dan ik niet de enige ben die jou heel erg zal gaan missen.

Mijn lieve meisje, ik ga je zo ontzettend missen, je hebt mijn droom voor een groot deel uitlaten komen, bedankt voor alles, mijn lieve Linka.

Veel liefs van Nina


Afbeelding
17/05/2010 - 30/12/2011

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Onze laatste foto samen, 3dagen ervoor...
Afbeelding

tekeningetje uit stalschrift
Afbeelding
Laatst bijgewerkt door fjordlinka op 04-01-12 01:21, in het totaal 2 keer bewerkt

InezFlip

Berichten: 2342
Geregistreerd: 17-10-07
Woonplaats: Overijssel

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 01:18

Wat moet dit enorm heftig zijn geweest! Enorm veel sterkte en liefs.

Abracadabra9

Berichten: 5015
Geregistreerd: 23-03-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 01:19

Wat een heftig verhaal, ze moet wel hiermee gewacht hebben totdat jij weer veilig bij haar was en ze kon gaan :(:) Sterkte

RSDICBS

Berichten: 1039
Geregistreerd: 08-03-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 01:22

Ah Wat naar dat ze overleden is! Heel veel sterkte!!

Aurelle_

Berichten: 891
Geregistreerd: 30-11-08
Woonplaats: Utrecht/Maastricht

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 01:26

Jee, wat erg :(:) . Zoiets verwacht je inderdaad totaal niet. Al helemaal niet als het paar minuten daarvoor nog goed gaat. Wel fijn voor haar dat je erbij was, dat moet haar toch gerust gesteld hebben. Heel veel sterkte!

zodiacje

Berichten: 6354
Geregistreerd: 20-06-08
Woonplaats: Den Haag

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:04

Wat heftig!
wel heel fijn dat je erbij was. hoop dat het haar wat rust heeft gegeven
en hopelijk kan je het zo wel wat beter afsluiten.

Héél veel sterkte!

kalama
Berichten: 138
Geregistreerd: 06-03-11

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:13

Heel veel sterkte!!! Jouw erbij zal haar wel goed gedaan hebben.

Liesbeth1994

Berichten: 1914
Geregistreerd: 17-12-11
Woonplaats: Oud-Beijerland

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:20

Heel veel sterkte met dit grote verlies!

NZ92

Berichten: 3189
Geregistreerd: 23-06-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:21

Jee wat heftig. Wat heb je alles mooi beschreven, ik werd er door ontroerd!
Ik wil je veel sterkte wensen met dit grote verlies

Gowlan
Berichten: 5115
Geregistreerd: 21-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:31

Verschrikkelijk! heel veel sterkte met het verlies van je mooie pony. ;(

Beeker

Berichten: 504
Geregistreerd: 08-05-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:33

Verschrikkelijk verhaal... heftig hoor.
Heel veel sterkte ermee..
Het was een prachtige pony ;(

Pauline
Berichten: 12228
Geregistreerd: 10-01-01
Woonplaats: Zuid Holland

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 02:47

Wat een nachtmerrie voor je. Maar ze lijkt wel op je gewacht te hebben..sterk paardje.
Heel veel sterkte.

Lori

Berichten: 3569
Geregistreerd: 11-08-10

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 03:12

ah meisje toch :(:), dikke knuf van hier af.
Echt heel erg veel sterkte. |(

Cheytjuh
Winnaar Bokt Veulenverkiezing 2024

Berichten: 4707
Geregistreerd: 17-08-05
Woonplaats: Rijssen

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 03:20

Verschrikkelijk jammer, wat moet dat een nare ervaring zijn geweest. Veel sterkte toegewenst en hopelijk kun je het allemaal een plekje geven !

Anouk_M

Berichten: 1199
Geregistreerd: 16-07-08

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 04:36

Jeetje meid, wat een nachtmerrie..
Heel veel sterkte met dit grote verlies

esje01

Berichten: 5064
Geregistreerd: 09-10-06
Woonplaats: op een uniek plekje in Brabant

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 09:02

je was erbij en dat was enorm belangrijk voor je paardje, heel veel sterkte.

Nicoletto

Berichten: 92
Geregistreerd: 18-12-11
Woonplaats: Beek

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 09:13

Wat ontzettend jammer..
Zo jong nog en zo'n band met jou.
Alle sterkte met het verlies van Linka.

saskia1973

Berichten: 262
Geregistreerd: 11-08-08
Woonplaats: Landgraaf

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 09:20

Oh, wat verschrikkelijk om mee te moeten maken, maar wat fijn dat je er voor haar was!
Heel veel sterkte!

Sonraffie

Berichten: 1286
Geregistreerd: 24-04-09
Woonplaats: Warder, Noord-Holland

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 09:20

Agot, wat erg voor je! :(:) Heel erg veel sterkte! xx

Aukelizzy

Berichten: 12660
Geregistreerd: 09-10-06

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 22:07

Wat een nachtmerrie moet dat geweest zijn ...Heel veel sterkte, kleine troost dat je erbij was en ze in je bijzijn gestorven is. Je weet dat ze niet geleden heeft. :(:)

sourih
Berichten: 422
Geregistreerd: 04-09-11

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-01-12 22:16

ja ik begrijp waarom je smoor verlieft op der was ze zag er echt schatig uit veek sterkte

fjordlinka

Berichten: 55
Geregistreerd: 24-06-10

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-01-12 20:59

Bedankt voor de berichtjes.

Het geeft met een beetje troost dat ik bij haar kon zijn en ik weet dat ze geen pijn heeft gehad, aangezien het allemaal zo snel ging.
Al mis ik haar nu al ontzettend. In haar stal hebben we een mooi gedenkplekje voor haar gemaakt. Dan blijft ze nog een beetje bij ons op stal.

Merel_Claire

Berichten: 3079
Geregistreerd: 07-07-06

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-01-12 20:51

Ik heb het verhaal gehoord van Ivonne. Wat een ontzettende schok moet dit voor jou geweest zijn! Vreselijk om zo jouw paardje te moeten verliezen en wat zul je je machteloos gevoeld hebben. Helaas was Linka veel te jong. Heel heel veel sterkte met dit grote verlies!

Balou_lover

Berichten: 4021
Geregistreerd: 09-03-06
Woonplaats: Delft

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-01-12 21:06

Kippenvel!!
Heel veel sterkte!!!

Maflinger_S
Berichten: 12561
Geregistreerd: 01-07-08

Re: Mijn lieve kleine Linka onverwacht in mijn bijzijn overleden

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-01-12 21:14

Ach jeetje, zo jong nog. Wel fijn dat het zo snel ging, het was duidelijk haar tijd. Wel heel verdrietig uiteraard en een groot gemis, dat blijkt wel uit de manier waarop je de band die je met haar had beschrijft. Sterkte!