bardigiano

Moderators: Essie73, NadjaNadja, Muiz, Telpeva, ynskek, Ladybird, Polly

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
pluklief

Berichten: 4222
Geregistreerd: 09-03-06
Woonplaats: Betuwe

bardigiano

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-11-07 17:32

{{Bardigiano
|stokmaat= tot 1.32 m.
|kleur= bruin en zwart
|herkomst= Italie
|link= /
}}


== Geschiedenis ==

De Bardigiano stamt af uit een oer oude foklijn en is zeer waarschijnlijk verwant aan de Abellium. De Bardigiano is ontstaan in de Apennijnen, in Italie. Deze pony's zijn dan ook zeer goed aangepast aan het leven in een ruig en bergachtig gebied. Tijdens de Eerste en de Tweede wereldoorlog werden de Bardigiano merrie's vooral gebruikt om goede muildieren te fokken. Hierdoor werd het aantal zuivere bardigiano's steeds minder. Om dit te herstellen werden er na de tweede wereld oorlog hengsten van andere rassen ingekruist. Hierdoor verloor de Bardigiano sommige van zijn kenmerkende eigenschappen. Er werd in 1972 een comite opgericht om de Bardigiano van het uitsterven te redden, en met succes.

== Exterieur ==

De Bardigiano is erg robuust gebouwd. Ze hebben een verfijnd pony hoofd met intelligente ogen en kleine oren. Ze hebben een sterke, enorm gespierde hals. De schouders zijn soms wat steil maar ze zijn wel erg krachtig. Ze zijn in de rug vaak wat kort, met een ronde ribbenkast en een goed gespierde achterhand. De benen zijn vaak wat kort maar wel erg sterk, met brede gewrichten, korte pijpen en harde hoeven.

== Karakter ==

De Bardigiano heeft een rustig en erg vriendelijk temprament. Ze zijn net als veel andere bergpony's erd taai, gehard en erg stapzeker.

== Gebruik ==

De Bardigiano is door zijn temprament erg geschikt voor trektochten en als kinderpony. Door hun sterke bouw zijn ze ook prima geschikt voor licht tuigwerk, landbouw werk en als lastdier.

== Foto's ==
-


==Bronnen, referenties en/of voetnoten==
PAARDEN & PONY'S door Tamsin Pickeral

[[categorie:paardenras]]
[[categorie:Bardigiano]]

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: bardigiano

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-12-07 23:18