Voltige

Moderators: Essie73, ynskek, Ladybird, Polly, Muiz, Telpeva, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cishashka

Berichten: 744
Geregistreerd: 14-10-06

Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-07-07 20:43

Aangezien mij werd gevraagd om wat informatie van voltige toe te voegen, zal ik wat informatie geven. Ik kan je niks vertellen over de geschiedenis, maar wel wat verbeteringen in het wiki verslag van voltige wat jullie al hebben.

http://www.bokt.nl/wiki/Voltige

Dat is het gedeelte wat er nu staat.

Zoals daar beschreven kan het dus bestaan uit teamverband ( een 8-tal, duo, 4-tal (overigens geen 6-tal meer)) . En daarnaast kan je ook nog solo starten.

Voltige heeft, net als eigenlijk alle andere paarden sporten, verschillende niveau's.
Je kan beginnen bij basis paardrijden (als je in een team zit) en dan stroom je door dan de Klasse E, heb je 1 keer klasse E gestart, mag je ook niet meer terug naar het basis paardrijden.
In de klasse E bestaat de plicht uit galop en de kür is dan in stap.
De verplichte oefeningen van de klasse E weet ik zo niet meer, aangezien dat een tijd geleden is dat ik daar aan mee deed.

Heb je in de klasse E maar liefst 4 winstpunten dan mag je doorstromen naar de klasse D, de klasse D beestaat uit de kür en plicht in galop.
Waarbij de verplicte oefeningen als volgt:
blok 1
Opsprong: je pakt de beugels vast en zwaait met je rechterbeen zo gestrekt mogelijk over het paard heen zodat je in normale zit terecht komt, hierbij ook je binnenbeen lang houden.
achterwaards opflanken: Je draait via de binnenkant naar achter toe, waarbij ieder been dezelfde aantal galops sprongen of tellen in de lucht blijft. als je achterwaards zit zwaai je je benen in de lucht zodat ze elkaar raken.
Daarna ga je aan de binnekant netjes eraf.

blok 2
opsprong
uitleg zie blok 1
Vlag: Je gaat (zoals een hondje Knipoog) knielen en dan steek je je rechter been gestrekt uit zonder je kont te kantelen. daarbij steek je je linker hand (tegelijker tijd met je been) naar boven waarbij je schouder niet naar voren gaat.
Staan: Vanuit de vlag ga je door naar staan, daarbij moet je door je benen heen veren zodat je de galops sprongen van het paard op kan vangen in je benen, je handen doe je naar boven en je zorgt dat je boven lichaam recht is.
Flanken: Als je weer gewoon zit, zwaai je je benen naar achter en hou je ze in de lucht waarbij ze net niet elkaar aan raken. Als je al wat beter bent, moet je zorgen dat je het zweef moment hebt.
Afflanken: Hierbij geld hetzelfde als bij flanken, maar nu duw je jezelf weg zodat je langs heb paard (aan de buitenkant) op de grond terecht komt.

Als je in de klasse D maar liefst 4 winstpunten hebt gehaald, dan stroom je door naar de Klasse C, dan klasse B, en dan klasse A.
De plicht van deze klasse weet ik ook niet, maar die veranderd niet heel veel.
Er zit alleen een paar oefeningen bij en een paar oefeningen zijn eruit gehaald.

Hier is 1 site met foto's, alleen weet ik niet of je die mag gebruiken.

http://jampie.smugmug.com/gallery/3021105#P-25-9

Foto's uit het topic in mijn onderschrift, mag je neem ik aan wel gebruiken Lachen.
Maar aangezien in die link wat spectaculairdere foto's staan is dat misschien wat interessanter Ja

Ik voeg later wel wat meer informatie toe, over de solo's en misschien andere dingen, maar dat komt nog.

groetjes,

Is deze informatie niet de bedoeling ofzo, dan kan ik het altijd nog anders maken Lachen

Nicky2

Berichten: 1579
Geregistreerd: 18-11-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-07-07 21:49

Hier nog wat informatie over voltige (van mijn eigen site en van de officiele voltigesite)


Voltige

Wat is Voltige?

Voltige is oefeningen doen op een galopperend paard.
In 1976 is voltige in Nederland geïntroduceerd als een tak van de paardensport met het doel kinderen te leren paardrijden. In 1983 heeft de Federation Equestre Internationale (FEI) voltige opgenomen als een aparte discipline in de paardensport. Sindsdien wordt voltige in Nederland als sport beoefend: in teamverband (teamvoltigeren) en individueel (solovoltigeren).

Teamvoltigeren

Teamvoltigeren wordt uitgevoerd met een team van 4 of 6 voltigeurs en is vergelijkbaar met het paarrijden bij kunstschaatsen. Naast de verplichte oefeningen die ieder teamlid moet uitvoeren om aan te tonen dat de basisvaardigheden worden beheerst, is er ook een vrije kür waarbij voltigeurs met twee- en drietallen acrobatische oefeningen vertonen op een galopperend paard.

Voor de verplichte oefeningen zie mijn site: http://nrijkers.come2me.nl/index.php?id=157525

Vrije oefening
De kür of vrije oefening wordt door het team of de solo-voltigeur zelf samengesteld. Een solo-kür mag maximaal 1 minuut duren; de kür van een zes-tal mag maximaal 4 minuten duren. Bij een team mogen er in de kür maximaal 3 voltigeurs tegelijkertijd op het paard, waarbij minmaal 2 voltigeurs contact moeten houden met het paard.

Solovoltigeren

Solovoltigeren kan worden gedaan vanaf een leeftijd van 14 jaar. De solovoltigeur moet dezelfde verplichte oefeningen uitvoeren als een teamvoltigeur om aan te tonen dat de basisvaardigheden worden beheerst. De vrije kür ziet er anders uit omdat slechts één voltigeur deze uitvoert in tegenstelling tot het teamvoltigeren.

Een bijzondere sport

Een team kan bestaan uit jongens en meisjes waarbij verschillen essentieel zijn om een kür te kunnen uitvoeren. Dit is bijzonder ten opzichte van de huidige sportcultuur omdat vele sporten hun team samenstellen op basis van gelijkheid: het team bestaat alleen uit jongens of meisjes van dezelfde leeftijd en hetzelfde niveau. Een voltigeteam bestaat uit jongens en meisjes van verschillende leeftijden en verschilende niveaus. Een voltigeur die op zesjarige leeftijd begint met voltigeren kan dus vele jaren in het team blijven, waarbij de functie en verantwoordelijkheden binnen het team met de leeftijd veranderen.

De historie van Voltige

De naam komt van het Franse "La Voltige" en stamt uit de Renaissance, toen het een vorm van paardrijtraining was voor ridders en edelen. Het idee van voltige is echter veel ouder. De illustratie uit het bronzen tijdperk, gevonden in zuid Scandinavie toont een persoon staand op een dier.

Afbeelding
Afbeelding uit: Vaulting, Ann Sagar, London 1993

In Africa zijn rotstekeningen gevonden en tekeningen uit de Griekse oudheid geven aan dat het idee van voltige al eeuwen lang bestaat.

Afbeelding

Afbeelding
Afbeeldingen uit: Vaulting, Ann Sagar, London 1993

Bij de bovenstaande afbeeldingen is echter de vraag waarom deze oefeningen met dieren werden uitgevoerd en getraind. Bekende redenen voor de beoefening van voltige zijn:

Militaire doeleinden (tot 20-ste eeuw)
Amusement doeleinden (Moderne circus)
Introductie paardrijden (1930 - 1983)
Sport doeleinden (vanaf 1950)


Militaire doeleinden (tot 20-ste eeuw)

Xenophon, een Griekse generaal en politicus, heeft zijn ideeen over rijkunst opschreven. Zodoende weten we dat de Grieken een stok gebruikten om op het paard te springen.

Afbeelding
Afbeelding uit: Vaulting, Ann Sagar, London 1993

Door de eeuwen vormden op- en afsprongen op het paard een funktioneel onderdeel van het paardrijden bij de cavalerie. De vijand moest zo efficient en effectief mogelijk van zijn paard worden gehaald. Paarden waren te kostbaar om te gebruiken voor de training van recruten. Fysieke vaardigheden van recruten konden beter getraind worden met behulp van dode objecten. In eerste instantie waren dat tafels en banken.

Ling, gymnastiekleraar aan de Koninklijke Militaire Academie te Karlberg bij Stockholm (1812-1913) ontwikkelde een heel eigen visie op het aanleren van fysieke vaardigheden, die nu bekend staat als het (oude) 'Zweedse Stelsel' of de (oude 'Zweedse School'. Ling studeerde mechanica en anatomie met het idee dat gymnastiek gebaseerd moest zijn op fysiologische grondslagen om lichamelijke oefeningen te vervolmaken. Een houten paard voor de training van calavarie was een toestel dat in de militaire gymnastiekzaal niet ontbrak.

Afbeelding
Afbeelding uit: Lichamelijke opvoeding,
verzamelde opstellen Deel 1, Dr. K. Rijsdorp
en J. P. Kramer, Den Haag 1961


Later zijn hoofd en staart verwijderd van het houten paard. In het tegenwoordge toestelturnen bestaat nog steeds het toestel 'paard' met de 'paardsprong' bij het dames- en herenturnen. Het toestelturnen van de heren bevat daarnaast het onderdeel 'voltige', dat afkomstig is van de training van cavalariesoldaten.

Amusementsdoeleinden
In de achttiende eeuw werd het 'kunstrijden' ontwikkeld ter amusement van het publiek en als een bron van inkomsten in tijden van economische recessie. Het 'kunstrijden' wordt ook wel 'hogeschool' rijden genoemd. Echter het publiek houdt ook van spectaluairdere uitvoeringen. Voltige oefeningen waren voor deze vorm van amusement geschikt.

Vergelijkbaar met de ridder tournooien werd op een korte rechte lijn zo snel mogelijk gegaloppeerd (snel starten en ruig stoppen) waarbij ondertussen allerlei spectaculaire voltige-oefeningen werden getoond aan het publiek. Deze vorm van voltige is nog steeds bekend in Frankrijk en Amerika.

Philip Astley ontwikkelde omstreeks 1769 het idee dat een paard makkelijker zijn balans kon houden als deze op een cirkel galoppeerde en dat hij dan bovendien meer contact kon maken met zijn publiek dat rondom de voltigecirkel kon plaatsnemen.

Afbeelding
Afbeelding uit: Vaulting, Ann Sagar, London 1993

Zowel 'Hogeschool dressuur' als 'Voltige' is in het moderne circus nog een zeer bekend onderdeel van het repertoir van vele circussen in Europa.

Introductie paardrijden (1930 - 1983)

In 1930 zijn in Noord Duitsland voltigeoefeningen ontwikkeld met als doel kinderen met de ruitersport en paardrijtechnieken bekend te maken. Kinderen konden goedkoop kennismaken met het paard door middel van voltigeren. Talentvolle voltigeurs, degenen die gevoel hadden voor het paard, werden geselecteerd en gesponsord door de rijvereniging om zich verder te ontwikkelen in de paardenvakmanschap.
Duitsland heeft voltige gebruikt om te voorkomen dat het paardenvakmanschap zou verdwijnen door gebrek aan geld (industrialisatie).

Met dit oorspronkelijke doel: kinderen goedkoop een goede basis techniek mee te geven voor het paardrijden is ook in Nederland begonnen met voltigeren in 1976. Kinderen konden goedkoop het wezen "paard" ervaren door het te verzorgen maar vooral door het in allerlei houdingen leren aanpassen aan het ritme van het paard. Het paard stond daarbij centraal en een ontspannen en onafhankelijke zit kon op die manier al jong worden aangeleerd.

Sport doeleinden (vanaf 1950)
Omstreeks 1950 werd voltige in Duitsland zo populair dat er regels werden opgesteld en wedstrijden werden georganiseerd. In 1983 is Voltige erkend door de Federation Equestre International (F.E.I.) als een volwaardige discipline binnen de ruitersport en is er een subcommissie "Vaulting" opgericht om de sport te ontwikkelen en een internationaal reglement te ontwikkelen. Het eerste EK werd vervolgens in 1984 gehouden en het eerste WK 1986 in Zwitserland.

Conform de 'introductievisie' werd nationaal en internationaal gevoltigeerd vanuit de 'introductievisie' waarbij het paard en het ontwikkelen van een goede techniek voor het paardrijden centraal stond. Tijdens de eerste internationale seminars, georganiseerd door de FEI, werd Amerika onder andere vertegenwoordigd door de coaches uit de dressuurtop.

Sindsdien heeft de sport zich geëvolueerd, hetgeen gezien het onstaan van het fenomeen sport, het fokken en africhten van paarden voor de sport en vooral de veranderende opvattingen over sport met dieren (publieke opinie) niet verwonderlijk is. Een korte globale schets van de opvattingen met betrekking tot de voltigesport vanaf 1983.

Gebrek aan techniek (en veiligheid) op het gebied van training van het menselijk lichaam, heeft geleid tot het introduceren van docenten lichamelijk opvoeding, fysiotherapeuten en sporttrainers uit andere takken van sport in de voltigesport. Het positieve gevolg hiervan is dat de ontbrekende training van fysieke vaardigheden van de voltigeurs is geïntroduceerd in de voltigesport. Het niveau van de voltigesport is hiermee aanzienlijk gestegen en de voltigesport in het algemeen is daarmee een stuk veiliger gemaakt. Deze toevoeging heeft echter ook een keerzijde gehad voor de voltigesport. Het heeft bijvoorbeeld tijdens internationale bijeenkomsten tot felle discussies geleid tussen paardenmensen en sportmensen over hoe een voltigeur bijvoorbeeld op zijn paard zou moeten zitten. De voltigesport heeft zich ondanks vele protesten uit de paardenwereld ontwikkeld richting turnsport. Veel paardenmensen hebben zich als gevolg daarvan teruggetrokken uit de internationale discussie over de voltigesport. Basisvaardigheden voor het paardrijden werden volgens hen verkeerd aangeleerd. Het gevolg is dat internationale discussies over wat voltige zou moeten zijn anno 1997 voornamelijk door medici en sporttrainers wordt gevoerd.

Het accent op het turntechnische gedeelte van de voltigeur heeft ertoe geleid dat steeds meer spectaculaire oefeningen werden vertoond en dat het paard werd 'verwaarloosd'. Deze spectaculaire oefeningen leidden soms tot gevaarlijke situaties. In verband met de veiligheid is het internationale reglement bijgesteld. De uitvoering van de oefeningen telt bij de beoordeling twee keer zo zwaar mee als de moeilijkheid van de oefeningen. Verder werden paarden gebruikt die dit turnen 'aankonden'. Met een oud stijf paard met een eentonige stijve korte galop konden meer moeilijke oefeningen worden getoond en daarmee een beter resultaat worden behaald dan met een jong, dynamisch en ruim galopperend paard. Dit laatste heeft geleid tot de terechte kritiek van de FEI dat de voltigesport geen paardensport meer is. Er wordt niet gekeken naar het welbevinden van het paard. Het paard wordt als middel gebruikt en niet als doel op zich.

In reactie op deze kritiek is een internationale discussie gestart en het internationale reglement wederom aangepast. Paarden worden strenger gekeurd en het paard telt nu conform de uitvoering twee keer zo zwaar mee.

De Nederlandse voltigesport is georganiseerd vanuit de paardensport en ondergebracht bij de basiswedstrijdsport bonden. In Nederland zijn meer paardenmensen bij de voltigesport betrokken dan sporttrainers. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld Duitsland. Het turnen is in Nederland niet het hoofddoel.

Overzicht organisatie van de voltige-sport in Nederland

Paardensport in Nederland
Vanaf 1 januari 2002 zijn de verschillende paardensportorganisaties, die voorheen in Nederland actief waren, gefuseerd in de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie (KNHS). De KNHS verzorgt voor haar leden in heel Nederland wedstrijdreglement, wedstrijduitslagen en opleidingen zoals bijvoorbeeld instructeur, juryleden en voltigeleider. De verenigingen organiseren trainingen en wedstrijden voor hun leden: ruiters, menners en voltigeurs. Deelname aan wedstrijden in de paardensport kan alleen als men lid is van een vereniging die is aangesloten bij de KNHS.
De KNHS heeft voor de discipline voltige een aparte commissie, die de belangen van voltigerend Nederland behartigt: de "KNHS-Voltigevereniging". Verenigingen die mee willen doen aan wedstrijden zijn zowel aangesloten bij de KNHS als bij haar disciplinecommissie de KNHS-Voltigevereniging.

KNHS Voltigevereniging

De KNHS Voltigevereniging is een belangenvereniging binnen de KNHS, die zich met voltige bezighoudt. De KNHS Voltigevereniging is opgericht in 2002 na de fusie van de paardensportbonden in Nederland. De KNHS Voltigevereniging is voortgekomen uit de Landelijke Organisatie van Voltigeurs, opgericht in 1991. De KNHS Voltigevereniging stelt met voltigeverenigingen uit heel Nederland een wedstrijdkalender op en organiseert opleidingen en trainingen voor haar leden. Meer informatie over de KNHS Voltigevereniging vind je hier.

Vereniging

Wedstrijden in de discipline voltige kunnen alleen worden beoefend in verenigingsverband. Deze verenigingen moeten aangesloten zijn bij de KNHS. Zoek je een voltigevereniging bij jou in de buurt, klik dan hier.
Vanaf 2007 wordt het ook mogelijk voor ruiters met een FNRS-ruiterpaspoort om in de laagste klassen te starten op voltigewedstrijden. Om in de hogere klassen te starten, zullen zij zich moeten aansluiten bij de KNHS.


Bondscoach

De heer Rob de Bruin is de bondscoach voltige sinds eind 1998. Hij bepaalt, gezamenlijk met de leden van de Sectie Topsport binnen de KNHS Voltige Commissie, welke solo-voltigeurs en teams in de nationale A- en B-kaders worden geplaatst. De bondscoach adviseert en begeleidt de kaderleden en adviseert de sectie topsport.

Nationale kaders

Indien solo-voltigeurs of teams goed presteren, kunnen ze in het nationale A- of B-kader worden geplaatst. Op de site van de KNHS (http://www.paardensport.nl) staan de kwalificatie-eisen voor opname in de kaders. Afhankelijk van het budget dat voor de voltige beschikbaar gesteld wordt, maakt de bondscoach in overleg met de Sectie Topsport een jaarplanning. Deze kan bestaan uit turn- en voltigetrainingen, maar ook uit longeertrainingen. Sinds 2006 kunnen kaderleden stages in het buitenland lopen, om zodoende gerichter te kunnen trainen. Op de site van de KNHS wordt steeds een actueel overzicht van de leden van het A- en B-kader bijgehouden.

Vele actuele voltigefoto's zijn te vinden via de volgende link:
http://voltemotion.smugmug.com/

Hier kun je zoeken naar foto's, gemaakt op Nederlandse wedstrijden en enkele internationale wedstrijden (CVI's).

Voor de startpagina zie: http://voltige.eigenstart.nl/

Cishashka

Berichten: 744
Geregistreerd: 14-10-06

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 09-07-07 21:51

Bedankt dat je op mijn pm had gereageerd! Lachen

Banjer
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 52151
Geregistreerd: 09-06-02
Woonplaats: Daar waar het land eindigt en het water begint

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-07-07 22:32

goed stuk.. Lachen Zijn de afbeeldingen vrij van copyright?

maxxie

Berichten: 309
Geregistreerd: 16-10-04

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-07 10:45

copyright: Arjen van der Spek

Banjer
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 52151
Geregistreerd: 09-06-02
Woonplaats: Daar waar het land eindigt en het water begint

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-07 16:49

dan kunnen we de afbeeldingen niet gebruiken... afbeeldingen op de Wiki moeten vrij zijn van copyright, of door jezelf gemaakt... of we moeten (schriftelijke) toestemming hebben van de eigenaar/fotograaf... Lachen

Cishashka

Berichten: 744
Geregistreerd: 14-10-06

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 10-07-07 19:49

De tekst zelf is toch ook meer dan wat jullie nu hebben Lachen. IK kan zo snel niet echt afbeeldingen zonder copyright krijgen, aangezien alles op wedstrijden is gemaakt..

Banjer
Lid Nieuwsredactie

Berichten: 52151
Geregistreerd: 09-06-02
Woonplaats: Daar waar het land eindigt en het water begint

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-07 21:46

heb je zelf misschien een goede camera? of je vraagt de fotograaf of hij schriftelijk toestemming wil geven om de foto's te mogen gebruiken. Klein, in een hoekje een copyright op de foto zetten is geen probleem... Lachen

P_A_R_Love

Berichten: 2370
Geregistreerd: 06-04-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 10-07-07 21:50

ik heb op voltige gezeten Haha!

Nicky2

Berichten: 1579
Geregistreerd: 18-11-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-07-07 23:33

Ik zal proberen om aan nog wat goede foto's te komen.

Mizora

Berichten: 18459
Geregistreerd: 08-02-05
Woonplaats: Oudenhoorn

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 13-07-07 08:56

Die van die stieren is trouwens wel bekend, dat was ter verering van een bepaalde god, zal even kijken of ik het terug kan vinden in mijn werkboeken grieks.

Edit: Het stierspringen op Kreta was waarschijnlijk meer dan alleen een sportieve bezigheid. Het was ook bedoelt als verering van de stiergod. (welke staat er niet precies bij, het stond bij het stuk over Minotauros)

Cishashka

Berichten: 744
Geregistreerd: 14-10-06

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-07-07 09:22


Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-07 11:46

Cishashka schreef:
Aangezien mij werd gevraagd om wat informatie van voltige toe te voegen, zal ik wat informatie geven. Ik kan je niks vertellen over de geschiedenis, maar wel wat verbeteringen in het wiki verslag van voltige wat jullie al hebben.

http://www.bokt.nl/wiki/Voltige

Dat is het gedeelte wat er nu staat.

Zoals daar beschreven kan het dus bestaan uit teamverband ( een 8-tal, duo, 4-tal (overigens geen 6-tal meer)) . En daarnaast kan je ook nog solo starten.

Voltige heeft, net als eigenlijk alle andere paarden sporten, verschillende niveau's.
Cishashka, ik wilde jouw informatie toevoegen aan het Wiki-artikel, maar omdat ik de uitleg over de niveaus niet helemaal begreep, keek ik in het KNHS-reglement. Daar staat in dat een team bestaat uit 4 of 6 voltigeurs, terwijl volgens jou het zestal niet meer bestaat en er nu naast het viertal een achttal bestaat. En ik Aken zag ik bij het teamvoltigeren ook 6 voltigeurs. Hoe zit dat nou?

Nicky2

Berichten: 1579
Geregistreerd: 18-11-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-07 17:24

Het 8-tal bestaat niet meer.

Je hebt nu 4tallen en 6tallen.

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-07 17:39


Cishashka

Berichten: 744
Geregistreerd: 14-10-06

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-07-07 19:32

Sorry, dat is inderdaad mijn fout, goed dat je hem eruit haalt!
Een 8-tal is er niet meer en een 6-tal wel! Sorry voor de domme fout

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 21-07-07 20:47

Ok, goed dat het nu in ieder geval duidelijk is! Enne, geeft niets, kan gebeuren, 'n foutje. Lachen

Cishashka

Berichten: 744
Geregistreerd: 14-10-06

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 21-07-07 20:50

Verder moeten de spel fouten er nog wel even uitgehaald worden, aangezien ik het snel had getypt Ja Misschien kan je mijn stuk combineren met dat van het regelement? (of dat van niky2)

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 00:10


Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 12:09

Dit staat nu op Wiki:
Citaat:
Verplichte oefeningen

Opsprong: Een oefening waarbij je op het paard springt. De oefening moet in het galop ritme van het paard worden opgevoerd.
Afsprong naar binnen en naar buiten
Afflanken
Vrije zit: Bij deze oefening zit je met je armen gespreid. Je moet dit 4 galopsprongen volhouden.
Opzwaaien tot bank
Vlag: Je zit op je knieën en steekt dan je linker arm uit en je rechter been. Ook dit moet 4 galopsprongen worden volgehouden.
Knielen
Molen: Je draait een rondje op de rug. Je komt in 4 fase's elke fase moet 4 galopsprongen volgehouden worden.
Voorwaarts opzwaaien
Achterwaarts opzwaaien
Schaar: Je drukt je op en draait je lichaam.
Staan: Je moet hierbij 4 galopsprongen lang op het paard staan
Flanken: Je springt via een soort handstand van het paard af.

Cishashka, zou jij dit willen aanpassen/aanvullen?

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 12:15

Overigens kunnen we de tekst van Nicky2 niet zo op Wiki zetten, want dan zouden we inbreuk maken op het auteursrecht van de (oorspronkelijke) schrijver. Deze tekst staat namelijk op http://www.voltige.nl/

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 12:17

Mizora, misschien zou jij een stuk over de geschiedenis van het voltigeren willen schrijven?

Mizora

Berichten: 18459
Geregistreerd: 08-02-05
Woonplaats: Oudenhoorn

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 15:13

Ik kan wel wat proberen, maar weet er niks vanaf. Dat van het stierspringen wist ik vanwege klassiek Grieks, dat heb ik drie jaar gehad. (gelukkig is bij ons Latijn examenvak)

Marlies1

Berichten: 3934
Geregistreerd: 03-06-07

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 15:21

Je kan de tekst van Nicky2 in ieder geval als bron gebruiken. Die staat, zoals ik hierboven ook al schreef, ook op http://www.voltige.nl/
De site van FEI wil ook wel eens nuttige info geven: http://www.horsesport.org
En je kunt de KNHS-site natuurlijk proberen: http://www.knhs.nl
't Hoeft ook geen hele verhandeling te worden, hoor! Het moet een onderdeel worden het bestaande artikel over Voltige.

Succes!

Nicky2

Berichten: 1579
Geregistreerd: 18-11-04
Woonplaats: Zuid-Holland

Re: Voltige

Link naar dit bericht Geplaatst: 22-07-07 19:25

Je zou ook een mail kunnen schrijven naar de officiele voltigesite www.voltige.nl , of je hun pagina's mag gebruiken oid?