De wetgeving in Nederland en België komt erop neer dat je 1 kopie van muziek die je gekocht hebt mag bezitten. Je mag dus alleen een MP3'tje downloaden als je de CD in je bezit hebt, zo niet dan ben je illegaal bezig.
Het aanbieden van dit soort illegale muziek is strafbaar, of het maken van links van je homepage naar andermans illegale muziek ook illegaal is is een grijs gebied. In België is er iemand voor veroordeeld, in Zweden werd in een gelijke zaak iemand vrijgesproken. In Nederland heeft het nog niet tot zo'n rechtszaak geleid.
Dus ook een link op bokt is illegaal.
Als je alleen het programma op je computer hebt staan dan mag dat. Zulke topics blijven ook open. Maar vaak wordt er gevraagd waar je zo'n liedje kan downloaden en hoe je dat moet doen. En dat mag dan weer niet.
lastig lastig. Maar op een openbaar forum zetten dat je muziek download kan je in de problemen brengen.