Inhoudelijke mededelingen
Nieuwsredactie
Top 3
Een veulentje fokken, het zou een prachtig moment moeten zijn voor elke fokker. Helaas blijkt dat niet altijd het geval. Een man uit Dalerveen en een vrouw zonder bekende woonplaats zijn veroordeeld voor diefstal van een veulentje van drie maanden oud. De precieze reden hierachter is niet helemaal duidelijk, maar de twee hebben van de rechter een taakstraf gekregen van 32 uur. Dit topic werd door jullie 4651 keer gelezen en staat daarmee op de derde plaats in de top 3 van meest gelezen berichten van juni.
Een bitterballetje of kroket, de meeste Nederlanders vinden deze snacks heerlijk. Maar wist je dat daar vaak paardenvlees in zit? Omroep Gelderland kwam half juni met een bericht dat duidelijk maakte dat afgedankte Ierse en Britse racepaarden in Nederland illegaal in deze snacks, maar ook in andere voedselwaren terechtkomen. Dit bericht was de aanleiding voor een discussie die verschillende kanten van het onderwerp belichtte. Van de NVWA tot paspoort-uitgevende instanties, en van transportbedrijven tot supermarkt, alles kwam voorbij. In totaal is dit topic 5867 keer aangeklikt, goed voor de tweede plaats in de top drie van juni.
De paardensport op de Olympische Spelen is elk jaar weer stof voor discussies. Ook dit jaar staan springen, dressuur en eventing weer op het programma tijdens de Olympische Spelen in Parijs. Dierenrechtenorganisatie Animal Rights is het daar niet mee eens en zou graag zien dat de paardensport van de Spelen verdwijnt. Volgens hen is de sport een vorm van speciësisme: 'discriminatie' op basis van soort. Uit jullie reacties viel op te maken dat jullie ook wel twijfelden of het nou echt nodig was om dieren de hele wereld over te vliegen voor de sport, of dat bepaalde zaken nou echt nodig waren of leuk zijn voor het paard. In totaal hebben jullie dit topic 7278 keer bekeken en dat betekent een eerste plek in de top drie deze maand.
Bezwaarcommissie
Afgelopen maanden hebben we wat uitleg gegeven over onze werkwijze. Deze maand lichten we toe welke termijnen we hanteren.
Als je een bezwaar wilt indienen tegen een OW dan moet je dit binnen 1 kalendermaand doen. Latere verzoeken zullen niet behandeld worden. Let er daarnaast ook op dat je alleen voor je laatste OW een verzoek kunt indienen; verzoeken tot bemiddeling voor eerdere of oudere OW's zullen niet in behandeling genomen worden. Uitzondering hiervoor geldt wel als er 2 of meer OW's tegelijk gegeven worden. Dan kun je voor beide (of meerdere) OW's bezwaar aantekenen.
Binnen 2 werkdagen krijg je bevestiging van ontvangst van je bericht. Klachten zullen binnen 7 werkdagen worden afgehandeld. Het kan soms zijn dat de behandeling van een klacht langer dan 7 werkdagen gaat duren. In dat geval zal jouw contactpersoon aan jou vragen of jij toestemming geeft om de termijn te verlengen. Wil je dat niet, dan zal de bezwaarcommissie een beslissing nemen op basis van de dan bekende informatie.
Wiki
Deze maand is er geen bijzondere update vanuit de Wiki. Wil jij meeschrijven met de Wiki of heb je een aanvulling die je wil plaatsen? Kijk dan op het Wikizakenforum óf op de Wiki zelf hoe je dat moet doen.
Beheer
We zijn bijna weer op volle sterkte, de vakanties zijn voorbij of voorbij maar in ontkenningsfase

Technisch
Het is vandaag vast niemand ontgaan dat er een gigantische verandering is doorgevoerd. De gehele indeling van onze subfora is namelijk aangepast! In de loop der jaren was er een wildgroei ontstaan aan subfora en was het lang niet altijd duidelijk waar je een topic nou het beste kon plaatsen. Ook voor de overgang naar Flarum was het nodig om hier flink het mes in te zetten. Een aantal dagen geleden heeft Bart dit aangekondigd in dit topic: [BZ] [Dienstmededeling] Vanaf maandag nieuwe forumindeling
Vandaag was het dan zover en is er keihard gewerkt om alles over te zetten. Het zal voor ons allen erg wennen zijn maar we hopen dat het uiteindelijk voor iedereen op deze manier een stuk fijner en overzichtelijker zal werken.
Kom je nou iets tegen wat niet lijkt te kloppen of heb je een goede suggestie? Dan kan je altijd een van de teamleden een pb sturen of geef je feedback in het bovengenoemde topic.
Team Mededelingen
Deze maand geen wisselingen in het team.
Tips van het Team & Vragen van Bokkers
Nieuwstip inzenden
De Bokt Nieuwsredactie (NR) doet elke dag weer haar best om jullie van interessant paardennieuws te voorzien. Maar wij kunnen uiteraard ook niet alle nieuwsberichten op het grote wereldwijde web vinden, dus het kan gebeuren dat jullie ergens een nieuwsbericht spotten dat wij nog niet hebben gezien en waarvan je vindt dat het wel op VN thuishoort. Wij waarderen het dan ook enorm als je dit nieuws aan ons wilt tippen! Dat kan heel erg gemakkelijk, op drie verschillende manieren, namelijk:
- door een e-mail te sturen aan redactie@bokt.nl
- door een PB te sturen naar het account van de Nieuwsredactie
- door het gebruiken van dit knopje:
. Deze staat onderaan de OP van elk nieuwsbericht op VN. Door hier op te drukken, krijg je een formuliertje te zien. Zet hier je nieuwstip in en vermeld je mailadres, druk op verzenden en hatseflats, je tip ligt bij de NR!
Door je nieuwstips op deze manier in te zenden, komen ze terecht bij het algemene account of het algemene mailadres van de NR. Deze worden door alle leden van de NR bijgehouden; zo is de kans het grootst dat je tip snel opgepakt kan worden.
Het gebeurt wel eens dat Bokkers een PB met nieuwstip sturen naar het persoonlijke account van een van de NR-leden. Dit is op zich niet fout, wel kan het zijn dat je tip dat niet meteen gezien wordt. Ook de NR-leden zijn vrijwilligers, naast Bokt hebben zij een baan, sociaal leven en dieren om voor te zorgen. En ook een NR-lid is wel eens op vakantie, ziek/zwak/misselijk of om een andere reden afwezig. Als je dan je nieuwstip naar een NR-lid persoonlijk hebt gestuurd, kan het zijn dat deze over het hoofd wordt gezien of té lang blijft liggen, waardoor het niet meer actueel is. Dat zou natuurlijk jammer zijn van de moeite die je hebt genomen om ons te tippen. De NR neemt elke tip serieus en probeert ook zoveel mogelijk om deze te plaatsen. Helaas kan dit niet altijd, en in dat geval laten we je altijd weten waarom we hem niet plaatsen.
Ik heb een vraag of een suggestie voor een tip!
Dat kan! Je kunt je vraag of suggestie pb-en naar Zwerte.