Klein stukje over lengtebuiging, alleen vind ik geen passend plaatje voor erbij, jammer want dat zou het toch des te duidelijker maken .. Suggesties?
Lengtebuiging
Wat is lengtebuiging?
Onder lengtebuiging verstaat men de zoveel mogelijk gelijkmatige en doorgaande zijdelingse welving in de wervelkolom van de eerste halswervel (atlas draaier) tot de staartwervels.
Doel van de lengtebuiging
Het doel van de lengtebuiging is om het paard te gymnastiseren, recht te richten en het binnenachterbeen tot dragen te brengen, zodat het paard beter controleerbaar wordt en zich laat verzamelen.
Fysiek onmogelijk
Bij de lengtebuiging komen de binnenschouder en binnenheup nader tot elkaar toe terwijl de buitenschouder en de buitenheup verder van elkaar komen te staan. Door de gelimiteerde ribbenbuiging is een volledig zuivere ribbenbuiging niet mogelijk, als ook de gelijkmatige lengtebuiging van aan de eerste halswervel tot aan de staartwortel.
BRON:
http://www.paardenbegrijpen.nl/kennisbank/lengtebuiging