
En wie zag ik daar, de schitterende pas 3 jarige hengst GR Lahab, zoon van Al Lahab uit de prachtige GR Nashidah van Classic Shadwan

GR Lahab toen


En Rahnanah toen


Helaas sloeg een paar maanden later het noodlot toe...
Op 28 januari was ik een dag weg om een nieuw paard op te halen. Het was een koude winterdag, en mijn ouders boden de dag ervoor aan de paarden buiten te zetten, zodat ze niet al om 5 uur 's ochtends naar buiten hoefden met die kou (ik woon op Texel en moest een heel rondje Nederland, dus dat werd met de 6 uur boot vertrekken). Rond half 9 waren wij vlakbij de Duitse grens, toen mijn moeder belde... Ze maande ons de auto aan de kant te zetten, en vertelde ons toen het vreselijke nieuws.. Ze hadden Rahnanah 's ochtends dood in de stal aangetroffen. Ik was er compleet kapot van, zat aan de andere kant van het land, en die dag is echt als een waas aan me voorbij gegaan. 's Avonds kon ik pas afscheid van haar nemen, hoe kon dit, mijn meisje, zomaar weg?

Rahnanah's moeder, Aziza, was op dat moment drachtig, 2,5 maand later, op 15 april beviel zij van een mooi hengstveulen, een halfbroertje van Rahnanah.
In de tussentijd een hoop getwijfeld, terug laten dekken met de vader van Rahnanah of vooruit kijken? Al snel was de keuze duidelijk, de hengst die ik voor Rahnanah op het oog had zou de nieuwe man van Aziza gaan worden. Wat was een mooier eerbetoon aan haar dan een halfzusje/broertje fokken van wat eigenlijk haar eerste veulen had moeten zijn?
Maar helaas van dit makkelijker gezegd dan gedaan..
In 2012 wilde Aziza gewoon niet drachtig worden, meerdere pogingen gedaan, maar het wilde gewoon niet pakken.
Wegens wat onenigheid met mijn DA besloot ik haar in 2013 weg te brengen naar een dekstation bij de Duitse grens, waar een zeer bekwame DA werkte die ook door mijn hengstenhouder aangeraden werd. Onderweg bleek dat Aziza een gruwelijke hekel had aan reizen, ze bleef slaan en schoppen de hele 3 uur dat ze op de trailer stond. Maar gelukkig.. direct de eerste poging was ze drachtig! Ik kon mijn geluk niet op! Doordat haar vriendinnetje daar ook stond en nog niet drachtig was, bleven ze staan totdat Aziza ruim 2 maanden drachtig was, toen hebben we beide dames naar huis gehaald, wat weer een hoop stress opleverde.
Helaas... Nog geen maand later, op precies 3 maanden dracht verloor zij haar veulentje

Na de hele zomer aangerommeld te hebben, waarin Mausi niet drachtig wilde worden, besloten in augustus beide merries naar de fokker van Mausi en ook GR Lahab te brengen om ze daar met direct vers sperma te laten insemineren. Mausi was direct van de eerste keer drachtig.
Aziza haar lichaam was maanden enorm van slag vanwege het verlies van haar veulentje. Uiteindelijk eind september toch nog 1 poging kunnen doen, en ze een paar dagen later direct opgehaald.
Na 21 dagen nog niet hengstig en toch maar de DA gebeld om te laten scannen, Aziza's gedrag was duidelijk; drachtig. Maar met scannen op 22 dagen was er niets te zien volgens de DA, ik helemaal in de war, maar een paar dagen later kwam daar de verklaring.. Op 25 dagen was Aziza niet lekker en verloor een hoop slijm en rotzooi van achter. Ze was weer drachtig geweest, maar het was weer fout gegaan..
Toen begin dit jaar wilde ik het toch thuis proberen, omdat het het jaar ervoor waarschijnlijk toch door het reizen fout gegaan is. Dus.. serieus gesprek met de DA aangeknoopt en aangezien de behandeling van het jaar ervoor direct tot succes had geleid, wilde hij het ook wel op die manier proberen. Op 11 maart werd Aziza weer, voor de zoveelste keer, geïnsemineerd met GR Lahab, en dit keer was het in 1x raak!

Inmiddels is Aziza 7,5 maand drachtig, en durf ik er inmiddels op te hopen dat dit keer alles goed zal gaan, en dit langverwachte veulen er eindelijk gaat komen. Ik heb nog nooit een volg-topic aangemaakt, omdat ik altijd bang ben dat je dan de slechte dingen aantrekt, maar voor dit speciale veulen kan ik het toch niet laten

Dus hier de combinatie, GR Lahab, inmiddels uitgegroeid tot een nog mooiere, volwassen hengst



En mijn prachtige Aziza, ik hoop dat ze me ooit nog zo'n prachtige dochter als Rahnanah schenkt, die uiteindelijk haar moeder op kan volgen.


Respect aan iedereen die het hele verhaal gelezen heeft, ik heb het zo kort mogelijk gehouden.
Aziza is uitgerekend op 11 februari 2015.