Hij eet alles wat eetbaar is dus ook stro.. Zet dat meer aan dan hooi of is dat ongeveer gelijk??
Groetjes, Emma..
Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

*ik weet dat velen het niet met me eens zijn
maar ik krijg toch steeds meer die indruk*
) het ene smaakt al lekkerder dan het andere... 
frenia schreef:Ik heb dat gedoe over stro altijd belachelijk gevonden. Mijn haf stond bij zijn vorige eigenaars nooit op de wei, alleen in een paddock met zand, op stal had hij vlas, want anders at hij zich zogezegd ziek aan stro. Hij is bij ons gekomen en meteen in een volle stal met stro gegaan + op de wei. Bij mij is hij nooit meer hoefbevangen geweest, terwijl hij dat bij hen wél vaker was
Das trouwens niet het enige voorbeeld...
Het lijkt mij wel alsof het meer tussen de oren van de eigenaar zit*ik weet dat velen het niet met me eens zijn
maar ik krijg toch steeds meer die indruk*
Heeft je tink al eens op stro gestaan? Anders kan je het gewoon proberen, als hij verder voldoende kan knabbelen aan hooi/gras en eventueel krachtvoer, dan zal hij volgens mij echt niet gaan stro eten tot hij uit zn vel spat
Moet je gewoon even aankijken.
Bovendien heb je ook verschillende soorten stro (gezien verschillende soorten graan) het ene smaakt al lekkerder dan het andere...
flicka schreef:Sox heeft voorheen altijd op stro gestaan en vrat daar amper van. Paarden moeten volgens mij wel genoeg hooi of ander ruwvoer erbij krijgen om te eten anders grijpen ze misschien naar dat stro. Als je een paard op vlas zet met weinig ruwvoer ga je om problemen vragen.

Yvonniej schreef:flicka schreef:Sox heeft voorheen altijd op stro gestaan en vrat daar amper van. Paarden moeten volgens mij wel genoeg hooi of ander ruwvoer erbij krijgen om te eten anders grijpen ze misschien naar dat stro. Als je een paard op vlas zet met weinig ruwvoer ga je om problemen vragen.
ja maar dat is bij alle ondergronden gelijk. Een shet en een haf die katrolgevoelig zijn kun je niet altijd onbeperkt ruwvoer geven. Maar er zijn genoeg andere afleidingsartikelen op de markt.
flicka schreef:Yvonniej schreef:
ja maar dat is bij alle ondergronden gelijk. Een shet en een haf die katrolgevoelig zijn kun je niet altijd onbeperkt ruwvoer geven. Maar er zijn genoeg andere afleidingsartikelen op de markt.
Een paard heeft toch echt ruwvoer nodig voor zijn spijsverteringsstelsel. Je kan toch ook overjarig hooi geven? Laat ze maar lekker knabbelen. Ik heb echt nooit gehoord dat een paard door hooi koliek kreeg.
en van andere weer niet
heeft is te maken met de soort stengels en moeilijke verteerbaarheid = opstoppingen

(in onze regio tenminste)
--> wel zitten de darmen lang vol als ze er van eten, dus ziet de buik er zeer gevuld/ rond uit
flicka schreef:Als je nou gewoon genoeg hooi geeft, dan vreten ze toch geen stro?
Sommigen blijven dus écht gewoon dooreten
en eten alles wat binnen hun bereik ligt
--> weet dat van een verzorgpony
, die het heel erg had die zou zich letterlijk DOOD eten
hebben er heel veel sores mee gehad
en je moest écht VOOR hem beslissen en de rem erop zetten
, want hij deed t echt niet
grid schreef:flicka schreef:Als je nou gewoon genoeg hooi geeft, dan vreten ze toch geen stro?
Nee hoorSommigen blijven dus écht gewoon dooreten
en eten alles wat binnen hun bereik ligt
--> weet dat van een verzorgpony
, die het heel erg had die zou zich letterlijk DOOD eten
hebben er heel veel sores mee gehad
en je moest écht VOOR hem beslissen en de rem erop zetten
, want hij deed t echt niet
![]()
flicka schreef:Mijn bescheiden mening is dat het net als voor mensen geldt: hoe minder beweging hoe dikker. Een paard dat veel weidegang krijgt of nog beter veel beweging middels rijden verbrandt ook meer. Als je je paard veel op stal hebt met weinig beweging en veel te veel krachtvoer dan vraag je om problemen. Te veel hooi kan m.i. nooit de boosdoener zijn. Stro ook niet tenzij je dus te weinig hooi voert. Hoefbevangenheid heeft niks met stro te maken maar wel veel met krachtvoer/weinig beweging/verkeerde ondergrond e.d.
Yvonniej schreef:flicka schreef:Mijn bescheiden mening is dat het net als voor mensen geldt: hoe minder beweging hoe dikker. Een paard dat veel weidegang krijgt of nog beter veel beweging middels rijden verbrandt ook meer. Als je je paard veel op stal hebt met weinig beweging en veel te veel krachtvoer dan vraag je om problemen. Te veel hooi kan m.i. nooit de boosdoener zijn. Stro ook niet tenzij je dus te weinig hooi voert. Hoefbevangenheid heeft niks met stro te maken maar wel veel met krachtvoer/weinig beweging/verkeerde ondergrond e.d.
soms heb je geen keuze als je paard bijvoorbeeld door een blessure aan de kant staat.
Maar verder hoe dan ook. Ik voer mijn haflinger krachtvoer en hooi. En hij loopt elke dag een uur, en heeft van 's ochtends 8 tot 's avonds wanneer het donker word weidegang..