Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Precious20 schreef:Vergis je niet! De inchmaat van het zadel heeft wel degelijk betrekking tot het paard. Als jouw paard/pony een korte rug heeft, dan heb je ook een zadel nodig wat kort draagt. Het zadel mag niet op de lenden gaan drukken.
Jouw zadelmaker zal vast bedoelen dat een 18 inch zadel te groot is voor haar en dus op de lenden gaat drukken. Een zadel mag niet verder dragen dan het laatste ribbenpaar. Waarschijnlijk zijn jullie beiden beter af met een 17 of 17,5 inch.
inkepink schreef:Precious20 schreef:Vergis je niet! De inchmaat van het zadel heeft wel degelijk betrekking tot het paard. Als jouw paard/pony een korte rug heeft, dan heb je ook een zadel nodig wat kort draagt. Het zadel mag niet op de lenden gaan drukken.
Jouw zadelmaker zal vast bedoelen dat een 18 inch zadel te groot is voor haar en dus op de lenden gaat drukken. Een zadel mag niet verder dragen dan het laatste ribbenpaar. Waarschijnlijk zijn jullie beiden beter af met een 17 of 17,5 inch.
klopt wel maar je zitting te klein voor jezelf is ga je je paard ook belemmeren, dus wat is dan beter?
het ene zadel is het andere niet.
Precious20 schreef:De TS zegt zelf dat ze best in een 17 inch zou passen. Dus dan stel ik mij de vraag waarom ze dan met een 18 inch zou blijven rijden? Als het zadel te groot is, schuif je ook maar heen en weer.
Omgekeerd geldt natuurlijk ook: als je zadel te klein is, ga je op de lepel zitten. Dit geeft natuurlijk ook een verkeerde drukverdeling.
Indien de TS tóch een 18 inch nodig heeft, kan ze vragen of de zadelmaker de kussens korter wil maken zodat ze over een kleinere oppervlakte dragen.
Amoreno schreef:Precious20 schreef:De TS zegt zelf dat ze best in een 17 inch zou passen. Dus dan stel ik mij de vraag waarom ze dan met een 18 inch zou blijven rijden? Als het zadel te groot is, schuif je ook maar heen en weer.
Omgekeerd geldt natuurlijk ook: als je zadel te klein is, ga je op de lepel zitten. Dit geeft natuurlijk ook een verkeerde drukverdeling.
Indien de TS tóch een 18 inch nodig heeft, kan ze vragen of de zadelmaker de kussens korter wil maken zodat ze over een kleinere oppervlakte dragen.
gaat je zadel dan niet heel anders liggen als je kussens korter zijn? krijgt dan toch een heel ander effect..lijkt me dat de druk dan veel minder verdeeld word..kan dat niet ook weer slecht zijn voor de rug van je paard?
de zadelmaker kijkt meteen naar schouder ruimte,of het zadel niet kiept enz.Kan altijd verholpen worden mits de boommaat goed is.
dagmach schreef:17 of 18 inch heeft met de kontmaat van de ruiter te maken.
Meeste volwassene hebben gewoon een 18 inch maar heb je een klein kontje dan kan dat wel 17 zijn.
Wat van belang is voor je dier is de boomwijdte.
Dus afhankelijk van de breedte van de rug van je paard.
Daar moet dus de zadelmaker naar kijken.
Kan varieren van boomwijdte 31 tot wel 36.
Dat een 18 inch zadel te lang is voor de rug van een haf is wel erg onwaarschijnlijk.
Het is allemaal niet zo moeilijk hoorde zadelmaker kijkt meteen naar schouder ruimte,of het zadel niet kiept enz.Kan altijd verholpen worden mits de boommaat goed is.
Ja,en verder zelf even voelen of het lekker zit.
Het is gebruikelijk om in een dressuurzadel iets krapper te zitten dan in een vzhzadel.
Groet Dagmach
niet aanvallend bedoeld maar gewoon effe...

Charos schreef:Dagmach, een 18 inch is wel degelijk groter dan een 17 inch zadel. Hoe wou je anders de 'kontmaat' groter kunnen maken
gina2003 schreef:Ik ga inderdaad nog geen definitief zadel kopen, maar wil er wel eenm jaar of 3 mee kunnen doen, tot hij niet meer goe dligt natuurlijk..
Dank je wel voor de tips in ieder geval.