Paarden sport in Belgie.

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
audrey007
Berichten: 324
Geregistreerd: 01-12-03
Woonplaats: nigtevecht

Paarden sport in Belgie.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-05-06 09:53

Hallo,

Ik ben voor school een stukje onderzoek aan het uitvoeren over hoe de paarden sport in belgie geregeld is en dan vooral in de fokkerij. Op wat voor paarden rijden ze het meest. Ik moiet uiteindelijk kijken of er markt in belgie is voor de dekhengsten van de stal waar ik stage loop.
Nu probeer ik getallen en cijfers te vinden maar krijg alleen ruiter sport vakanties aangeboden op het internet. Is er iemand die mij een stukje verder kan helpen? door te vertellen met wat voor paarden ze daar het meest fokken? of een site als de knhs in belgie weten?

Dank je wel.

ceasario

Berichten: 12330
Geregistreerd: 26-10-03

Re: Paarden sport in Belgie.

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-05-06 09:58

Wat voor een ras hengsten zijn dat ?

audrey007
Berichten: 324
Geregistreerd: 01-12-03
Woonplaats: nigtevecht

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 16-05-06 09:59

KWPN

Toke

Berichten: 1790
Geregistreerd: 13-10-05
Woonplaats: Achel, België

Re:

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-05-06 10:12


petraaken

Berichten: 44605
Geregistreerd: 17-07-03
Woonplaats: Zedelgem (België) provincie West-Vlaanderen

Re: Paarden sport in Belgie.

Link naar dit bericht Geplaatst: 16-05-06 10:50

België is een jumpingland. Belgische dressuurruiters rijden voor 90% op buitenlands gefokte paarden.

Peterina
Berichten: 9160
Geregistreerd: 13-06-03
Woonplaats: Neerpelt, België

Re: Paarden sport in Belgie.

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-05-06 11:57

De meeste warmbloed stamboeken zijn vertegenwoordigt in Belgie dus bij ieder kan je terrecht.

Echter zuiver 'rassen' bestaan er niet in het warmbloed fokkerij en zijn veelal een mengeling van Frans en Duits bloedlijnen. De B.W.P., S.B.S., en de K.W.P.N. zijn voorbeelden hiervan.

Het is mijn ervaring dat er weinig warmbloedfokkers zijn die 'gericht' fokken. Je hebt natuurlijk de grote mannen die gericht springfokken maar de meeste presterende dressuur paarden zijn gefokt door de kleine man die veelal een bekende dressuur hengst op zijn springgefokte merrie heeft gezet en toevallig daaruit een goed lopend dressuur paard heeft gekegen.

De warmbloed merriehouder in Belgie heeft toegang tot niet alleen de streng geselecteerde B.W.P. en S.B.S. hengst maar ook tot de Duits, Frans en Nederlands top hengsten, hetzij springkracks of dressuursterren.

Een analytische beoordeling lijkt mij niet een betrouwbaar weerspiegeling van de wensen van een merriehouder. Alleen bekendheid door sport prestatie en door hun nakomelingen kunnen garantie geven de merriehouder achter een bepaalde hengst zal vragen.

Hier zijn een paar google links op "paardensport" in Belgie die betrekking hebben op paardensport in Belgie:
http://www.vlp.be/_ln/start.php
http://www.sportsites.be/paardesport/
http://paardensport.gostart.be/
http://www.paardensport-vlaanderen.be/