Ik las net onderstaand bericht op het portal van De Hoefslag. Barbria stond met 195 punten op de 6e plek in de ranking van de KWPN-dressuurindex.
Citaat:
Volledig onverwacht is dinsdagavond 2 mei Barbria thuis in zijn stal in Hooge Mierde overleden. De 23-jarige dressuurmerrie had diezelfde middag nog uitbundig in de wei gespeeld. Eigenaresse Isabel Sponselee: ‘Ze was nog zo fit en zo fris. Zoals altijd had ik moeite haar bij te houden op weg naar stal. Toen we een kwartier later wilden gaan voeren, lag ze al in haar box en ging het helemaal niet goed. De dierenarts was snel ter plaatse en vermoedde een acute slag in de darmen, waarschijnlijk vanwege haar uitbundige gedrag die dag in de wei met de nieuwe veulens. Kort daarop heeft de dierenarts haar laten inslapen, ze had veel pijn en de darmactiviteit was volledig gestopt. Achteraf gezien zou ze de kliniek nooit hebben gehaald. Ze is gestorven zoals ze was: lopen tot aan de dood.’
Barbria was een dochter van de Trakehner Doruto en de merrie Ilbria. Zelf kreeg ze vier nakomelingen. Haar belangrijkste sportprestaties bereikte ze onder Tineke Bartels en later onder Imke Schellekens-Bartels. In 1995, 1996, 1998 en 1999 werd ze respectievelijk vierde, elfde, zevende en zesde in de Wereldbekerfinale. Tineke Bartels behaalde in 1996 op de Olympische Spelen in Atlanta teamzilver met de merrie en werd dertiende individueel.
