Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
petraaken schreef:Tot mijn grote verbazing zitter er enkele NRPS gekeurde hengsten tussen de future sales van Dekstation Vanonlst. Waarvan er 3 dit jaar pas goedgekeurd zijn. Als je toch van plan bent om ze te verkopen waarom dan nog alle moeite doen om ze gekeurd te krijgen. Dat is toch de fokkers bedriegen? Iemand een mening hierover?
petraaken schreef:Ja maar rijke amerikanen kopen wel gekeurde hengsten en die gaan dan het land uit als ruin omdat dat eenvoudiger is wat betreft papierwinkel en quarantaine regels. Dus vind ik het nog steeds een vorm van bedriegen. Als je ze dan wilt verkopen doe dat dan na het dekseizoen en niet ervoor.
Basvdv schreef:petraaken schreef:Ja maar rijke amerikanen kopen wel gekeurde hengsten en die gaan dan het land uit als ruin omdat dat eenvoudiger is wat betreft papierwinkel en quarantaine regels. Dus vind ik het nog steeds een vorm van bedriegen. Als je ze dan wilt verkopen doe dat dan na het dekseizoen en niet ervoor.
Er moet geld binnen komen, linksom of rechtsom. Het is geen bedrog maar commercieel denken.
Wil je één van deze hengsten voor de dekdienst behouden, dan staat bieden op de veiling volledig vrij.

Dees schreef:Ach, was Junior nou al eens verkocht?
Te koop aanbieden is niet hetzelfde als verkopen. En het trekt wel leuk de kapitaalkrachtigere kopers naar je veiling. Dus wat dat aangaat moet ik nog zien of ze ook werkelijk de stal gaan verlaten
Het is idd waar dat NRPS-fokkers maar kwalijk binnen het eigen stamboek dekken. De NRPS-fokker heeft immers zijn visie verder dan het eigen hekwerk gericht, en hengsten uit andere stamboeken kunnen ook goed zijn. Ik vind dat juist pleiten voor de NRPS-fokker, die huppelt niet een of ander fokbeleid achterna omdat er zo'n leuk blaadje over wordt uitgegeven }>
In geval van sommige hengsten is het idd wel jammer dat ze geruind het land verlaten om ergens achteraf in het immens grote USA regionale proefjes mogen hobbelen in verederlde Hunter-classes. We mogen nog steeds de balen hebben over het vertrek van Whinny Jackson uit de dekdienst
