dank jullie wel voor de reacties.
even ter verduidelijking, de dierenarts had gezegd dat 2 weken wel lang genoeg zou zijn, de ponys staan op een wei met grote schuilstal maar waar geen mogelijkheid is om de ponys elk in een andere stal te zetten, elk op een ander stuk van de wei helpt ook niet aangezien het veulen dan door de omheining heen walst.
Het was eerst de bedoeling om de natuur zijn gang te laten gaan maar aangezien de moeder dit niet meer leuk vond werden ze toch uit elkaar gehaald, echter maar voor 2 weken. Dit ook omdat de enige stal waar ze het veulen dan kunnen zetten heel wat kilometers verder is. In de opfok plaatsen is niet nodig, er staat nog een pony van 2.5 jaar en de moeder is nog maar 5 jaar, nog speelkameraatjes genoeg dus en ondertussen wordt ze al gewoon aan het verkeer als ze gaan wandelen en het veulen meenemen.
Nu worden moeder en dochter half februari beide geopereerd (spijtig toeval dat dit juist samen komt) en zullen ze dus ook weer even van elkaar gescheiden worden (hoelang weet ik niet).