Als je Landwind II B bedoeld heb ik de volgende informatie:
Naam: LANDWIND II-B Rijpaardtype
Verrichtingsverslag
Hengstleistungsprüfung Medingen (BRD) 1988
totaal: 110.03 punten, 23e van 73 deelnemers
dressuur 101.67 ptn, 31e; springen 118.94 ptn, 12e
Verrichting Ermelo 1991 (02-03 t/m 22-03; verkort onderzoek)
Eerlijk, vriendelijk en gehoorzaam. Aan het begin van het onderzoek al gereden. Tijdens de lichte werkzaamheden die van de hengst zijn gevraagd, gedraagt hij zich goed. Hij zou meer souplesse moeten tonen.
De stap is actief, regelmatig en voldoende ruim. De draf is kort en doet enigszins rommelig aan. De galop is regelmatig en voldoende krachtig. Bij het springen toont hij een goede afdruk. Zijn beentechniek is voldoende. Hij basculeert goed en maakt de sprong goed af. Hij geeft bij het springen een zeer goed gevoel aan zijn ruiter.
Tijdens dressuurwerk geeft hij een matig gevoel aan zijn ruiter.
Hij heeft veel bereidheid om te werken. Eet normaal.
Rustig stalgedrag.
In de periode waarin Landwind II-B deelnam aan het verkort verrichtingsonderzoek werden geen verrichtingscijfers toegekend.
Resultaten röntgenologisch onderzoek
Straalbeen rechts 2
Straalbeen links 2
Sesambeentjes lateraal rechts 2
Sesambeentjes lateraal links 2
Sesambeentjes mediaal rechts 2
Sesambeentjes mediaal links 2
Kogel/arthrose rechts 2
Kogel/arthrose links 2
Sprong/spat rechts 1
Sprong/spat rechts 2
Afstammelingen rapportage
Afstammelingen 1992 (veulens)
De collectie van deze Holsteiner hengst omvatte veulens die amper voldoende tot voldoende zijn ontwikkeld. De veulens neigen naar het vierkantsmodel. Ze zouden meer ras en snit kunnen hebben. De uitgezochte veulens waren snittiger.
Bij de geprikte veulens was er sprake van vrij grove hoofden, veelal lang. Er kwamen evenwel ook sprekende hoofden voor, hetgeen bij de uitgezochte veulens vrij algemeen was. De hals bleek bij de geprikte veulens voldoende lengte te hebben, maar kwam vrijwel steeds diep weg. Bij de uitgezochte veulens kwam die diepe aanzet ook voor, maar was de lengte beter. De schoft heeft doorgaans voldoende lengte, maar is dikwijls plat. De schouder is goed van lengte en ligging. De rug is goed gespierd, soms iets gezonken. De lendenpartij is goed. De croupe is doorgaans goed van vorm, maar soms iets plat. De uitgezochte veulens waren op dat punt beter. Het voorbeen is goed gesteld en royaal ontwikkeld. Het achterbeen is goed getseld en is eveneens van voldoende zwaarte. De kwaliteit van het beenwerk kan veelal overtuigender.
De stap is goed. De draf heeft voldoende ruimte en kracht. Het merendeel houdt zich vast in de rug, draagt het hoofd te hoog en mist daardoor de gewenste souplesse.
Het toegevoerde merriemateriaal bleek voldoende tot goed van gehalte te zijn.
Getoond: 31 veulens uit 165 dekkingen.
Afstammelingen 1995 (december; 3-jarigen)
Naar aanleiding van de beoordeling/rapportage van zijn 3-jarige nakomelingen blijft Landwind II voor de KWPN-fokkerij gehandhaafd.
Wachthengst 2000 (januari; 7-jarigen)
Naar aanleiding van de beoordeling/rapportage van de 7-jarige nakomelingen wordt Landwind II-B op wacht gezet.
Hij lijkt er vooralsnog niet in geslaagd om een positieve bijdrage te leveren aan de moderne fokkerij. Zijn springindex van 105 heeft een relatief hoge betrouwbaarheid van 82%, terwijl zijn dressuurindex 88 (64%) bedraagt. De score van zijn exterieurindex bedraagt 99 (exterieur) en 100 (beweging). De exterieurindex leert dat Landwind II-B zijn nakomelingen een opvallend strakke rug- en lendenpartij meegeeft en bovendien staan zijn nakomelingen sterk in het vierkantsmodel.
Herkeuring 2000 (februari; 7-jarigen)
Naar aanleiding van het oordeel van de herkeuringscommissie blijft Landwind II-B wachthengst.
Naam: LANDWIND II-B Rijpaardtype
Sportindex
Jaar berekening 2005
Groepsindeling IIB
Aantal veulens stationsverrichting 10
Aantal veulens springindex 155
Betrouwbaarheid springindex 87
Springindex 89
Aantal veulens dressuurindex 110
Betrouwbaarheid dressuurindex 78
Dressuurindex 75
Status
2000 jan op wacht (7-jarige afst)
Overige informatie
Een royaal ontwikkelde hengst met een imponerend front, een sterke bovenbouw en een fors fundament.
2002 export naar BRD
Naam: LEGAAT Keur Rijpaardtype
Verrichtingsverslag
Verrichting Sleen 1973
Rijproef matig. Onttrekt zich aan ruiterhand en rolt zich op. Springmanieren best, bascule goed, keurig gereden parcours. Aangespannen wat nerveus. Goed terreinpaard, ruime bewegingen, goed door op hindernissen.
Gewillig en attent bij de oefeningen, heeft plezier in het werk. Voor de slede pleegde de hengst aanvankelijk verzet en was af en toe nerveus. Later werd het gedrag normaal. Bij het opzadelen rustig. Tijdens de training kruipt hij achter het bit en heeft de neigig diep te lopen.
Karakter goed en betrouwbaar.
Stalgedrag normaal en gedrag bij de verzorging en het voeren normaal. Geen stalondeugden.
Verrichtingscijfers
Rijproef x 3 6.43
Springen vrij x 4 8.5
Springen ozh x 1 9.5
Aangespannen x 1 7
Terreinproef x 3 8
Karakter x 3 8
Trainingsrapport x 5 8
Puntentotaal 157.79
Max punten 200
Klassering B
Plaatsing 8e van 25
Jaar verrichting 1973
Plaats verrichting Sleen
Afstammelingen rapportage
Afstammelingen 1976 (volledige collectie)
Veulens: goed ontwikkeld, sterk gebouwd. Totaalindruk kon iets typischer. Vaak kootstand achter en voor wat steil. Ruime draf, achterhand wordt beter ondergebracht dan in stap. Enters beter dan veulens. Harder, minder afwijkende beenstanden. Twenters goed ontwikkelde sterke fokpaarden, die als eindproduct iets rijtypischer konden. Bewegingen van enters en twenters ruim en opvallend elastisch. Legaat geeft zijn goede bewegingsmechanisme onverkort door.
Goedkeuringstermijn 1980
De hengst Legaat wordt voor het eerst voor 3 jaar goedgekeurd.
Goedkeuringstermijn 1989
Opnieuw goedgekeurd voor 3 jaar.
Sportindex
Jaar berekening 2005
Groepsindeling IIB
Aantal veulens stationsverrichting 10
Aantal veulens springindex 401
Betrouwbaarheid springindex 95
Springindex 111
Aantal veulens dressuurindex 246
Betrouwbaarheid dressuurindex 90
Dressuurindex 41
Goedgekeurde KWPN-zonen
ACCENT 82.3386 Stb
ADIOS 82.5444 Stb
CALIMERO 84.2763 Stb
COSMOS 84.3097 Stb
Goedgekeurde KWPN kleinzonen
CARUSO 84.2809 Stb
Status
1995 nov overleden (leverziekte)
Overige informatie
HK Utrecht 1973
12e van 22 RP.
De hengst is goed van statuur. Hij heeft maat. De bewegingen zijn goed tot best. De voorstand is wat steil, knie staat iets terug.
Eigenaar: comb Gerbens, Stiens, via C.A. Schoonderwoerd, Zwolle verkocht aan G.F.M. Zwartjens, Raalte.
HK Utrecht 1974
8e van 18 RP; IIB-premie.
Goedsoortige hengst met goede bewegingen. Heeft zich goed bewaard. Voorhand kon rijker.
Zadelrubriek cat I 7e van 8.
HK Utrecht 1977
4e van 10 RP (afstammelingen getoond); ID-premie.
Zadelrubriek cat III 7e van 10.
Keurverklaring 1987
Reeds in een eerder stadium heeft Legaat op basis van zijn exterieurvererving een goedkeuringstermijn gehad van 3 jaar. Thans bestaat ook een gefundeerd inzicht omtrent zijn prestatievererving, voornamelijk gebaseerd op de reeds gepubliceerde hengstenindex. Vastgesteld is dat hij voor het springen duidelijk boven het gemiddelde scoort. Ervaringen met zijn goedgekeurde zonen onderbouwen deze gegevens.
Bovendien vertegenwoordigt hij de waardevolle bloedlijn van Marco Polo, zowel wat de springver-erving betreft, als de gunstige karakterologische geaardheid. Enkele exterieurmatige tekortkomingen die de nafok van hem niet kan worden ontzegd, worden hiermee duidelijk gecompenseerd.
1995 (november) overleden (leverziekte); diepvriessperma beschikbaar
http://images.google.nl/imgres?imgurl=h ... D%26sa%3DN
Als hier kijkt vind je een foto van beiden hengsten.