dat vroeg ik mij af? omdat een oude eigenaar van mn paard dat heeft gedaan met een van haar of haar nakomelingen... en wat er natuurlijk voor nodig is? enkele specefieke dingen misschien?
Je bedoelt een merrielijn opzetten? Dan is het de bedoeling dat je de goede eigenschappen van de merrie door laat vererfen in haar nakomeling en als dit een merrieveulen wordt, hier op den duur weer mee gaan fokken en met haar dochter weer enz. Maar niet zomaar fokken, maar wel de merrie steeds beter laten worden, dus als je met een keurmerrie begint niet eindigen met een stamboekmerrie.
Wij hebben thuis de Ella lijn, Bij elk merrie veulen komt er ella in haar naam. voorbeeld. De moeder Lady-ella jongen. Pred-ella Rypster-ella True-ella Us Lady-ella
BIj hengste veulen zeten we er Ros achter, van Rosier.