Sja, vraag staat wel in de titel. Ben benieuwd naar wat jullie voorkeur is om de merrie te laten bevallen, en wat je situatie is.
Ik heb mijn twee paarden, Haflinger en Tinker, op een grote paddock (9*14) staan. Hier zit momenteel een stal aan vast (4,5*5,2). Daarnaast heb ik nog een dichte stal van vergelijkbare afmetingen. Momenteel gaat de haf daar 's nachts in. Uiteindelijk is het de bedoeling dat ze dus twee ingangen hebben, en de verbindingsdeur tussen de twee stallen dicht is.
De Tinker, Dewi van vorige eigenaresse Leonoor overgenomen, is momenteel drachtig. Ze is 6 mei uitgerekend, dus vanaf half april kunnen we het diertje gaan verwachten. Ik weet echter niet zo goed wat ik moet gaan doen.
* Zal ik mijn haf voortaan vanaf half april moeten scheiden van de tinker? Ze kan namelijk nog op een ander klein paddockje. Of zal ik haar erbij laten? de paddock is groot genoeg. En wat zijn jullie ervaringen met een of meerdere paarden bij een drachtige merrie die bevalt?
* Zal ik de tinker op stal zetten met de deuren dicht of moet ze het zelf kiezen?
* Indien buiten. De huidige paddock is een grondpaddock, verdient dit de voorkeur, of moet ik haar op de kleine graspaddock zetten?
De grote grasweide, waar trouwens geen schuilstal oid aan zit, is geen optie. We hebben een grote veeput, en wil het risico niet nemen.
Ik kan straks een birth-alarm lenen van mijn oom wat gaat piepen als ze langer dan 5 minuten ligt. Wat vinden jullie van dat systeem? Verder, als ze nou bevalt, en we zijn erbij, is het dan zinnig om klaar te staan met dat jodium, ontsmettingsmiddel, watten, heet water etc. wat je in boeken leest. Of zal dat in de meeste gevallen niet nodig zijn?
Verder, het is eigenlijk mijn eerste bevalling die ik meemaak. Dus heb eigenlijk alleen maar boekenkennis, hebben jullie nog praktische tips?