Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
alexandra15

Berichten: 2591
Geregistreerd: 09-05-04
Woonplaats: Zeist (vlakbij Utrecht). Spullen daar op te halen, of in Delft, Leiden, Arnhem,Velp, Den Haag, R'dam

Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-03-05 11:50

Ben benieuwd. Ik heb een burggraaf die M dressuur is (voorheen M2). Ben benieuwd naar de andere Burggraafjes die leuk dressuur kunnen lopen en natuurlijk naar de gangen.

MissHIS

Berichten: 4220
Geregistreerd: 21-04-02
Woonplaats: Weert

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 11:57

Leunus van Lieren had in Louisville een Grand Prix nakomeling van Burggraaf. En er is er sowieso nog één die op het hoogste niveau van de dressuursport uit kwam (Florijn).
Je ziet ook vaak dat zijn dochters het goed doen op de merriekeuringen, zoals Griomf en Lotte. Maar het blijft natuurlijk in eerste instantie een springpaardenleverancier.

Kaja

Berichten: 4358
Geregistreerd: 14-12-04

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 12:01

Er zijn er zeker meer... kijk eens bij het KWPN naar zijn index!

Pipsel
Berichten: 1087
Geregistreerd: 08-02-05
Woonplaats: Fryslan

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 12:31

Een meisje bij ons op stal heeft een Burggraaf. Deze klophengst heeft op zijn 6e al Z1 gelopen onder de vorige eigenaar! Tong uitsteken Zij rijdt nu L2 met hem.

boemel

Berichten: 10522
Geregistreerd: 13-12-01
Woonplaats: Azewijn

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 12:35

Totaal een stuk of 8 nakomelingen van Burggraaf gezien. De meeste vind ik toch overduidelijk springpaarden. 1 merrie toont wel leuk onder het zadel, maar ze schijnt taai te zijn met rijden. Slecht wendbaar en weinig elastisch.

Elisa2

Berichten: 47973
Geregistreerd: 31-08-04

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 12:43

De burggraven die ik gezien heb,waren paarden met 3 goede gangen,en elasticiteit wisselde,de 1 was wat stugger dan de ander maar leuke allround paarden.Soms niet al te fijn beenwerk.

antano

Berichten: 357
Geregistreerd: 10-09-03

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 13:02

Hi,
Ik heb een Landor S x Burggraaf .
En bij het keuren zei de dierenarts dat hij maar zelden een 3jarige met zo veel tact en souplesse had gezien Bloos .
Ze is helemaal springgefokt en ik wil er dressuur mee rijden de meest mensen vinden dat wel raar dat ik met die afstamming dressuur wil rijden maar het gaat tot nu toe heel erg goed Pling .

Gr Elise

pandabeertje

Berichten: 1615
Geregistreerd: 15-08-04
Woonplaats: Hoofddorp

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 13:26

Een dochter van Bachelor NH (Burggraaf x bacarat ox) was een paar jaar terug de beste merrie van de Pavo cub. Stond tussen diverse KWPN dekhengsten. bachelor zelf wordt uitgebracht in de springsport.

Snipsnap

Berichten: 3798
Geregistreerd: 27-08-03
Woonplaats: Rijssen

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-05 15:28

ik heb zelf ook een burggraaf en die kan ook super bewegen maar het is nog afwachten wat het word. ik wil er graag mee gaan dressuren. ik ken een paar mensen hier in de buurd die met een burggraaf Z2 dressuur rijden.

Supertje

Berichten: 7242
Geregistreerd: 03-10-02
Woonplaats: Hoekse waard

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-05 12:00

Hier op stal stond een Burgraaf x Nimmerdor die op zijn 5e in het Z liep. Hij had 3 correcte gangen, maar niet heel spectaculair, zijn galop was wel heel goed.
Hij had heel veel aan zijn karakter te danken, heel leergierig en vreselijk braaf, daar kon je echt een kanon onder afschieten, maar het was zeker geen dooie.
Met springen behaalde hij trouwens ook de hoogste punten op de keuring, hij sprong ook erg goed.

Kitty

Berichten: 7728
Geregistreerd: 29-01-01
Woonplaats: Rolde

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-05 12:28

Mijn merrie is drachtig van een Burggraaf nakomeling: Manhattan.
Met mijn springgefokte merrie rijd ik Z1 dressuur (ze is een Dageraad=Ramiro Z x Nimmerdor).
En met de nakomeling wil ik ook weer de dressuursport in (en ook springen).

Ik vind Manhattan enorm goed bewegen voor een springgefokte hengst, mede daarom is mijn keuze ook op hem gevallen.

fokfanaat

Berichten: 20884
Geregistreerd: 21-10-02
Woonplaats: Uut Uune

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-05 16:44

bij ons op stal staat een 7 jarige burggraaf merrie, ze loopt geloof ik zz-zwaar, maar staat nu hoogdrachtig van contango.

Wel leuk paard, maar geen geweldige gangen.

Pino24
Berichten: 1778
Geregistreerd: 06-03-03

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-05 18:41

Ja hoor. Ik ken een héél apart bewegende burggraaf!

Dees

Berichten: 19735
Geregistreerd: 09-08-01
Woonplaats: Friesland

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-05 19:32

Burggraaf geeft prima paarden. De meesten kunnen gewoon beide disciplines, zowel springen als dressuur.

Burggraaf is het bewijs dat specialisatie binnen de fokkerij eigenlijk nergens over gaat, vind ik.

Puera

Berichten: 8767
Geregistreerd: 15-10-04
Woonplaats: Fryslân

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-05 20:39

Yep, Burggraaf is een allround verervende hengst. Ik moest ook meteen denken aan Louisville die voorheen van Leunis van Lieren was. Man, wat was dat een mooi paard! Vingers aflikken En groot!

Heel wat anders dan die smurf van mij. Ik heb een 8-jarige Burggraafmerrie van 1.60m. Alhoewel ze helemaal springgefokt is en ook heel erg zo gebouwd is, start ik haar succesvol in de dressuur. Over een paar weken wil ik L2 gaan starten. Het is geen bewegingswonder alhoewel ze wel goed kan draven.
Maar springen kan ze nog veel beter! De vorige eigenaar heeft spijt als haren op z'n hoofd. Haha! Zelfs de man die me tipte over haar, had nooit verwacht dat ze zo goed kon springen. Vork Áls ik met haar op een springwedstrijd kom dan kan ik vrijwel altijd donder op zeggen dat er iemand naar me toe komt met de vraag of ze ook te koop is. Nope!

Qua karakter ben ik heel erg blij met dit paard. Eerlijk, recht door zee, heel makkelijk (ongecompliceerd) maar zeker niet saai. In mijn ogen leer ik nu pas echt rijden. Je moet haar met respect behandelen anders kun je de hartelijke groeten krijgen. Precies wat ik nodig heb! OK dan! Er zijn mensen die voor geen goud op dit paard stappen maar ik wil voorlopig niets anders. Tenzij er iemand heel veel centjes gaat bieden... Haha!

mesastamp

Berichten: 3853
Geregistreerd: 16-06-03
Woonplaats: kerkrade

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 07:47

mijn vriendin heeft eem burggraaf uit 1998 en op 5 jarige leeftijd waren zij m2

jubeltje
Berichten: 924
Geregistreerd: 29-06-04

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 11:26

Bladwin B., goedgekeurd bij NRPS, loopt ZZ- licht.

Ursy

Berichten: 613
Geregistreerd: 04-11-04
Woonplaats: Wijchen

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 12:34

Ja inderdaad Baldwin B!!
Dat is de vader van mijn paardje

Kaja

Berichten: 4358
Geregistreerd: 14-12-04

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 13:17

Dees schreef:
Burggraaf geeft prima paarden. De meesten kunnen gewoon beide disciplines, zowel springen als dressuur.

Burggraaf is het bewijs dat specialisatie binnen de fokkerij eigenlijk nergens over gaat, vind ik.


Dat vind ik nonsens...

Oké hengsten als Burggraaf, Wolfgang etc. zijn allrounders..
Van hoeveel hengsten, gekeken naar de totale stapel kun je dat zeggen... De basis moet bij elke hengst in orde zijn, maar daarna mag er wat mij betreft ruimte zijn voor specialisatie!

fokfanaat

Berichten: 20884
Geregistreerd: 21-10-02
Woonplaats: Uut Uune

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 13:23

Precies en een superspringpaard hoeft er niet op afgerekend te worden als zijn gangen niet spectaculair zijn. Netzo als een goed dressuurpaard niet afgewezen hoeft te worden omdat hij niet ook goed moet springen.

Suzanne F.

Berichten: 57131
Geregistreerd: 03-03-01

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 13:29

Samsam schreef:
Precies en een superspringpaard hoeft er niet op afgerekend te worden als zijn gangen niet spectaculair zijn. Netzo als een goed dressuurpaard niet afgewezen hoeft te worden omdat hij niet ook goed moet springen.



Nee maar hier zeg je dan ook wel wat. Maar een superspringer die megaberoerd loopt en een superdressuurpaard wat zn nek breekt over een balkje?? Verdrietig

Skipper

Berichten: 2111
Geregistreerd: 28-04-04

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-03-05 20:59

Ik heb hier een burggraaf uit een merrie van UlftxExcursxAmor,
heeft goede stap en vrij goede draf, galop wel goed maar niet spectaculair. Wij hebben burggraaf genomen puur om het feit van de bloedsopbouw, zijn nakomelingen en omdat hij goed bij de merrie zou passen dachten we. Ongeacht dat het springbloed is, dit vonden we in principe een pre omdat we dat actieve achterbeen wilden bevestigen en de merrie wat meer lengte in haar boven lijn kon gebruiken.

Heb er nog weinig mee gesprongen maar hoop dat hij ook goed een sprongetje kan maken en een parcoursje lopen maar dat wijst de tijd uit.

alexandra15

Berichten: 2591
Geregistreerd: 09-05-04
Woonplaats: Zeist (vlakbij Utrecht). Spullen daar op te halen, of in Delft, Leiden, Arnhem,Velp, Den Haag, R'dam

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 08-03-05 21:49

maar zijn jullie burggraafjes sterk? die van mij wel namelijk Haha!
Hij loopt ook niet in een keer pats-boem nageeflijk, maar mijn paard heeft ook zo'n dikke hals dat je je at ook wel kunt voorstellen Knipoog

Puera

Berichten: 8767
Geregistreerd: 15-10-04
Woonplaats: Fryslân

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-05 21:08

alexandra15 schreef:
maar zijn jullie burggraafjes sterk? die van mij wel namelijk Haha!
Hij loopt ook niet in een keer pats-boem nageeflijk, maar mijn paard heeft ook zo'n dikke hals dat je je at ook wel kunt voorstellen Knipoog


Hmm, ik weet niet of ik mijn paardje sterk kan noemen. Het is wel zo dat je er als 'gemiddelde' ruiter niet zomaar op wegrijd. Je moet wel een beetje kunnen sturen, wil je er wat uit krijgen. Maar als ze eenmaal loopt... Vingers aflikken ... dan rijd ik heerlijk! En springen is ook fijn met haar. En natuurlijk wil ik haar zo nu en dan wel eens achter het behang plakken want mevrouw weet heel goed wat ze wil. Rolleyes

antano

Berichten: 357
Geregistreerd: 10-09-03

Re: Geeft Burggraaf ook dressuurpaarden>?

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-05 22:11

mijn burggraaf is best wel sterk met rijden heb ik er niet echt last van maar als ze het niet wil dan krijg je het ook niet snel voor elkaar.