dit gaat over de hengst:
Bruin, 1.70 m, KWPN
Farrington is een zoon van de zeer bekende dressuurhengst Wellington, die al meerdere internationale dressuurpaarden heeft geleverd zoals Disconto, Bollvorms Ceylon en Luxaflex van Tineke Bartels.
De moeder van Farrington is de helaas veel te vroeg gestorven keurmerrie Onetty van opnieuw een absolute topvererver nl. Doruto.
Op de hengstenkeuring mocht Farrington destijds meedingen naar de titel: "Hengst met de beste draf"! Op het centrale verrichtingsexamen scoorde Farrington voor de basisgangen een 9-8.5 en een 9, en was daarmee de dressuurtopper van zijn jaargang.
Als 4-jarige brak Farrington een achterbeen. Hij werd in 1 jaar 9 keer geopereerd. Het feit dat hij in leven wilde blijven was een teken van zijn fantastische karakter. Helaas heeft hij zich daardoor in de sport niet kunnen presenteren. Maar....eindelijk de erkenning. De grote doorbraak voor Farrington. Een bovengemiddeld aantal toppaarden., geeft Farrington een fantastische index: fokwaarde dressuur 145 - 74%. vanwege dit resultaat is aan Farrington in 2002 het predikaat keur verleend.
Zijn nakomelingen blinken vooral uit in de dressuur.
Inmiddels staat ook de Nederlandse dressuurwereld op zijn kop vanwege zijn superieure verervingskracht. Het betreft hier een groot aantal geleverde topdressuurpaarden, onder meer tijdens de PAVO-Cup en andere grote concoursen. Enkele bekende namen zijn: Naomi, Menneke, Neinens Nabucco, Limon, Nabokov, Michigan, Lunora, Lorens, Mister C, Milli, O'Iranday, Limited Edition, Lamora, Mora, Olando, Labyrint, Montgommery, Lord, Munde, Madeus, enz. enz.
In "In de Strengen" nr 15 over Perey (v. Farrington), kampioen CK-Limburg en Nationaal reserve kampioen 3-jarige merries 2000: "Haar afstamming predestineert Perey voor de dressuur. En dat kan met haar fraaie model, dat gekenmerkt wordt door een fantastische schoft/schouderpartij, een lange gespierde en goed gevormde croupe, veel kwaliteit in het fundament. In draf krijgt ze nog meer uitstraling, richt zich op en gaat met veel tact, ruimte en balans door de baan." Fokker/eigenaar: W. verdellen uit Horst.
In "In de Stringen" nr 2, blz 17: "Helaas is Farrington vanwege een blessure zelf niet in de sport uitgebracht, hetgeen echter niets afdoet aan zijn genetische waarde, die overduidelijk leert dat van deze relatief jonge hengst dressuurpaarden verwacht kunnen worden."
Farrington..... een nieuwe keurhengst drukt zijn stempel.
afstamming: Farrington Wellington Nimmerdor Farn
Ramonaa
Patty Lucky Boy xx
*
Onetty Doruto Komet
Blitzlicht II
* Selim
*
KWPN 87.3511
Vos
5/12/1987
170 cm
Verrichtingsonderzoek:
Stap: 8.5
Draf: 8
Galop: 8
Rijproef: 7.5
Springen onder de man: 4.5
Vrij springen: 5
Terreinproef: 6.5
Karakter: 9
Stalgedrag: 9
Trainingsrapport: 8